Óvás - A kispestiek nem adják fel

K. Z.K. Z.
2003.05.07. 22:19
Címkék
Levelet hozott a postás az MLSZ-be: méghozzá a FIFA állásfoglalását, amelyben a nemzetközi szövetség jóváhagyja Sabin Ilie debreceni szerződtetését és játékát.
Sabin Iliét (8) a nemzetközi szövetség szerint jogszerűen igazolta le a Debreceni VSC
Sabin Iliét (8) a nemzetközi szövetség szerint jogszerűen igazolta le a Debreceni VSC
Sabin Iliét (8) a nemzetközi szövetség szerint jogszerűen igazolta le a Debreceni VSC
Sabin Iliét (8) a nemzetközi szövetség szerint jogszerűen igazolta le a Debreceni VSC
Sabin Iliét (8) a nemzetközi szövetség szerint jogszerűen igazolta le a Debreceni VSC
Sabin Iliét (8) a nemzetközi szövetség szerint jogszerűen igazolta le a Debreceni VSC
Ezek után aligha lehet kérdéses a liga fegyelmi bizottságának döntése, amely vélhetően a FIFA-ra hivatkozva elutasítja a Kispest óvását, és marad a Debrecen–Honvéd meccs pályán elért 3–2-es eredménye.
Igen ám, de a kispestiek már az állásfoglalás megérkezése előtt tiltakoztak a magyar szövetségnél, hogy az nem megfelelő tartalommal küldte el információt kérő levelét a FIFA-hoz.

"Nem ezt kellett volna a levélben megkérdezni – mondta Béres Tamás szervezési igazgató. – Így természetesen nem tudjuk elfogadni a FIFA válaszát, hiszen az nem a mi problémánkat segít megoldani.”
A Kispest-Honvéd illetékesei ezért válaszlevelet küldtek a magyar szövetségnek, amelyben leszögezi, hogy "az MLSZ az újabb megkereső levelével nem tett egyebet, mint a román féllel kapcsolatos levelezéseit becsatolta, valamint előre leszögezi a levélben, hogy eljárása helyes volt. Amenynyiben a FIFA nem kap rövid időn belül kiegészítő tájékoztatást, kénytelenek leszünk magunk az illetékesekhez fordulni, mert nem érezzük sem a jogbiztonságot, sem pedig az azonos jogok és kötelezettségek elvének érvényesülését eljárásukban.”
A kispestiek több, megítélésük szerint megválaszolatlan kérdést is felvetnek a levélben: például az átigazolási szabályzat mely szakasza teszi lehetővé Ilie igazolását március 12-én; miként lehetett a játékosnak április 15-ig szóló játékengedélyt kiadni; Ilie milyen dátummal kapta meg Romániából a munkavállalási engedélyét és vízumát.
A piros-feketék tehát várják a választ, de könnyen lehet, hogy ezt nem az MLSZ-ből, hanem a liga fegyelmi bizottságától kapják meg: méghozzá kedden, az óvás elutasítása formájában.
Legfrissebb hírek

Az argentinok barbecue-partival hangoltak Jordánia ellen – Videó

Foci vb 2026
5 perce

Maraton kajak-kenu Eb: Csépe Panna ezüst-, Matkovics Lili Sára bronzérmes

Kajak-kenu
11 perce

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
26 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
32 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
43 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
1 órája

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
1 órája

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik