Most is él-hal a Kispestért

K. Z.K. Z.
2003.05.21. 21:18
Címkék
A nyári igazolási szezon szó szerinti utolsó órájában szerződött Faragó István Kispestről Zalaegerszegre, ahol az első félévben stabil csapattag volt, majd megsérült, és hiába érzi magát újfent kiváló erőállapotban, a bajnokság második szakaszában már a kispadra sem nagyon került.
Faragó István újra Kispest-mezbe bújhat (Fotó: Farkas József)
Faragó István újra Kispest-mezbe bújhat (Fotó: Farkas József)
Faragó István újra Kispest-mezbe bújhat (Fotó: Farkas József)
Faragó István újra Kispest-mezbe bújhat (Fotó: Farkas József)
Faragó István újra Kispest-mezbe bújhat (Fotó: Farkas József)
Faragó István újra Kispest-mezbe bújhat (Fotó: Farkas József)
Hogy miért, azt viszont nem tudja.
"A Zalaegerszegnek opciós joga lenne, de nemrég Nagy Ferenc menedzser felhívott, és közölte, hogy a következő bajnokságban már nem számítanak rám – mondta a csatár. – Ez nagyon korrekt volt a részéről, hiszen így van időm csapatot találni, ám azt igazából nem értem, mi lett a baj velem Egerszegen.”
Bár elöljárói tehetséges futballistának tartják Faragót, úgy érzik, a közönség nem fogadta őt el tökéletesen, és amióta megtudta, hogy a nyártól nem a kék-fehéreknél folytatja, lelkileg kissé összeesett. A másik lehetséges magyarázat, hogy a ZTE-t is elérte a megszorítások időszaka, így a rutinosabb, vagyis ebből következően drágább Faragó helyére egy olcsón megszerezhető fiatal csatárt akarnak beépíteni. A lényeg persze az, hogy a támadó hamarosan csapatot vált – csak még az a kérdés, hova is megy.
"Aki ismer, az tudja, hogy a Kispestért élek-halok – folytatta a futballista. – Nagyon szurkolok egykori klubomnak, hogy maradjon bent, mert erre a csapatra szükség van az első osztályban. Szerencsére ingyen igazolható leszek, tehát csak velem kell megállapodni a vezetőknek, ezért is bízom abban, hogy kellek én még néhány együttesnek.”
Joggal bízik ebben, hiszen korábban is sokan keresték, a nyáron például a mezőny harmada versenybe szállt az aláírásáért. Mint tudjuk, akkor a ZTE győzött – de, hogy ki győz most?
"Konkrétumokkal egyelőre nem tudok szolgálni” – jelezte Faragó István, hogy nyílt a verseny, és mert olyannyira dicsérte a Kispestet, befejezésképpen megkérdeztük: akkor is lenne kedve a Honvédban folytatni, ha netán kiesnek a piros-feketék? "Már mondtam, a Kispestért élek-halok” – érkezett az egyértelmű válasz.
Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
11 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
11 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
17 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
18 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
21 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
25 perce

Argentína sötétkékben zárja az első szakaszt – a J-csoport mai mezei

Foci vb 2026
37 perce

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
40 perce
Ezek is érdekelhetik