Kálvária az első műtét után

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2003.06.02. 20:58
Címkék
Aki rúgott már labdába valaha is, az tisztában van azzal, amikor sérülés miatt esetleg hetekig kell futball nélkül léteznie, az maga a pokol. A Charleroi 17-szeres válogatott középpályása, Lendvai Miklós egy pillanatig sem titkolja: a közelmúltban még az is megfordult a fejében, hogy esetleg be kell fejeznie pályafutását.
Térdsérülését követően majdnem másfél év telt el, amíg újra futballozhatott, mégis állítja, most, a belga bajnokság befejeztével jobb állapotban van, mint volt az első műtétet megelőzően.– Egész pontosan milyen hosszúra nyúlt a térdszalag-operációja miatti kényszerpihenő?– A Charleroiban tizennyolc hónap kihagyás után lehettem ismét kezdőjátékos, bár az is igaz, hogy előtte már többször is kaptam néhány percnyi bizonyítási lehetőséget – felelte a válogatott keretbe visszatérő Lendvai Miklós. – Azt gondolom, kevesen értik meg igazán, hogy milyen érzés ennyi idő után ismét ott lenni a játékostársaim között…– Amikor egy labdarúgó ilyen hosszú ideig kényszerül a lelátóra, akkor előfordul, hogy akár ő, akár a klubjának a vezetői elvesztik a hitüket a folytatást illetően. A Charleroi irányítóin mennyire lehetett érezni, hogy önt visszavárják a pályára?– Higgye el, tudom mit beszélek, hiszen a kezemben vannak az orvosi szakvélemények. Az első műtétemnél hibázott az orvos, ezért hat hónap múlva ismét kés alá kellett feküdnöm. A két operáció közben egyértelműen éreztem, hogy a vezetők szeretnének ismét a csapatban látni. Aztán felmerült, hogy esetleg vége a pályafutásomnak, és ez borzasztó érzés volt. Senkivel sem akartam beszélni, kerültem mindenkit, ám szerencsére a családom, valamint a menedzserem, Balla György tartotta bennem a lelket. Sokat számított az is, hogy a játékostársaim mellett Gellei Imre szövetségi kapitány folyamatosan érdeklődött az állapotom felől. – Ilyen hosszú kihagyás után mennyire volt óvatos, amikor ismét edzésre jelentkezett?– Eleinte egy színes trikó volt rajtam, ami egyfelől azt jelentette, dzsóker vagyok, de volt egy olyan sugallata is, hogy a társak vigyázzanak rám. Félsz egy pillanatig sem volt bennem, hiszen korábban Antwerpenben két és fél hónapon keresztül olyan rehabilitációs tréningeken vettem részt, amelyek tökéletesen felkészítettek. Véleményem szerint a gyógyulás útján a műtét csak húsz százalékot jelent, a maradék nyolcvanat a rehabilitáció és a mentális ráhangolódás teszi ki.– Hat mérkőzésen lépett pályára a tavaszi idényben, talán korai a kérdés, de érdekelne: érzése szerint kitölti a kétezer-ötig érvényes szerződését Charleroiban?– Bízom abban, hogy a klub financiális problémái rendeződnek, és hogy jövőre nem a bentmaradás kiharcolásáért kell küzdenünk. Korábbi edzőim már érdeklődtek, nem akarok-e váltani, de azt gondolom, ez most nem időszerű. Jól érzem magam a Charleroinál, az pedig különösen boldoggá tesz, hogy ismét tagja lehetek a válogatott keretnek. Remélem, lesz alkalmam meghálálni a bizalmat. Utazás San Marinóba és jegy a selejtezőkre

Majd háromezer magyar szurkoló Lengyelországban, telt ház a svédek ellen a Puskás Ferenc-stadionban – és a sor folytatódhat. A június 7-ei Magyarország–Lettország Európa-bajnoki selejtezőre már kaphatók a jegyek, méghozzá 1900, 2900 és 5000 forintos áron az IBUSZ irodáiban. A meccset követően nemcsak a Gellei Imre vezette válogatott, hanem a drukkerek is elutazhatnak San Marinóba, hiszen a csapat különgépén még akad hely. A háromnapos kirándulásra 139 ezer forint befizetése ellenében lehet jelentkezni, az ár tartalmazza a két éjszakára szóló szállást, a repülőjegy árát, a reptéri illetéket és a transzferdíjat is. Az összeg nem tartalmazza a belépő árát, ezt szintúgy az IBUSZ irodáiban lehet megvásárolni 2600, illetve 5200 forintért.
Legfrissebb hírek

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
20 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
24 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
38 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
51 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik