Amikor a ZTE előzi a Celticet

P. T.P. T.
2003.07.31. 21:31
Címkék
"Te, Gabi, jó ez a Silva  bökte oldalba Gabit egy cimborája szerda este a Hungária körúton. Félreértés ne essék, a kétségkívül helytálló megjegyzés nem a sarki italozóban, hanem a Hidegkuti-stadion fedett lelátóján hangzott el az MTKHelsingin JK BL-selejtező szünetében.
Sokszor csak a hátát látták a finn védôk – Welton Silva (9) második találatát ünnepli (fotó: Németh Ferenc)
Sokszor csak a hátát látták a finn védôk – Welton Silva (9) második találatát ünnepli (fotó: Németh Ferenc)
Sokszor csak a hátát látták a finn védôk – Welton Silva (9) második találatát ünnepli (fotó: Németh Ferenc)
Sokszor csak a hátát látták a finn védôk – Welton Silva (9) második találatát ünnepli (fotó: Németh Ferenc)
Sokszor csak a hátát látták a finn védôk – Welton Silva (9) második találatát ünnepli (fotó: Németh Ferenc)
Sokszor csak a hátát látták a finn védôk – Welton Silva (9) második találatát ünnepli (fotó: Németh Ferenc)
Ha valaki lemaradt volna: addigra kétgólos előnyt harcolt ki magának a házigazda, a fent idézett megállapítást pedig az indokolta, hogy mindkét "magyar” találatot a brazil Welton Silva jegyezte. Mondhatni, közel-távol nem akadt jobb támadó nála a mezőnyben, elvégre előbb messziről, úgy 17 méterről bombázott a finnek kapujába, majd egy lépésről kotorta a hálóba a labdát.
– Ugye, hogy az egyik szebb volt, mint a másik…? – nevetett a sokat ígérő, 3–1-es siker másnapján a korábban a brazil Coritiba FC és a Guarini FC, a francia Le Havre, valamint az izraeli Hapoel Tel-Aviv szurkolóit boldogító csatár. – Sajnos szerda este lemaradtam a híradókban sugárzott összefoglalókról, ellenben csütörtök délelőtt már vissza tudtam nézni a meccs rövidített változatát. Bár sosem szoktam elemezni a találataimat, ezúttal engedje meg, hogy kivételt tegyek: szerintem az első gólom tényleg elismerést érdemel. Csakúgy mint a csapat, amely két góllal verte a finn bajnokot, ami, megint csak szerintem, nem rossz eredmény.
– De nem ám! Ugyanakkor azt talán ön is elismeri, hogy lehetett volna rosszabb is…
– A második félidő a riválisé volt, ezt valóban kár lenne tagadni. A helsinki gárdának jóval több lehetősége nyílt a gólszerzésre, mint addig. Igaz, ezzel nem mondtam sokat, hiszen az első játékrészben nem akadt dolga Végh Zoltánnak… A folytatásban viszont szükség volt a kapusunk bravúrjaira, sőt, nemegyszer csak a szerencsének köszönhettük, hogy Kottila szépítő találatát követően nem egyenlített az ellenfél.
– Egyszer meg a léc sietett a segítségükre.
– Látja, ez a hazai pálya előnye… Ugyebár azt szokták mondani, hogy jó csapatnak szerencséje van, nos, ha ezt vesszük alapul, akkor megnyugodhatnak a szurkolóink…
– Vagyis a fogadóirodákban érdemes megtenniük az MTK továbbjutását?
– Hohó, ezt nem mondtam! Ha az esélyekre kíváncsi, legfeljebb annyit írjon le, hogy valamivel kedvezőbb helyzetben vagyunk, mint a HJK. Tudja, hogy van ez, bármelyik gárda kifoghat egy jó napot, amikor még a játékosok térdéről is bepattan a labda, úgyhogy ne könyveljük el előre a továbblépésünket. Természetesen azzal tisztában vagyunk, ha odakint megfelelően koncentrálunk, ha motiváltak leszünk, akkor igenis sikerrel vehetjük ezt az akadályt.
– Azon azért csodálkoznék, ha a visszavágó előtt külön inspirálni kellene önöket.
– Persze, persze, nem lesz gond a motivációval. Az, hogy a következő körben a Celtic ellen léphetünk pályára, az, hogy halvány esély kínálkozik a Bajnokok Ligájában való szereplésünkre, már önmagában is doppingol minket.
– Gondolom, az öltözőben téma volt csütörtökön, hogy a skótok négy nullára nyertek a Kaunas otthonában.
– Téma volt, de a Celticnél is többet foglalkoztunk a Zalaegerszeggel. Szombaton ugyanis a ZTE vendégei leszünk, számunkra most az a legfontosabb öszszecsapás. Hozzáteszem, edzőnk, Egervári Sándor nem is engedné, hogy a Henrik Larssonék elleni párharcról álmodozzunk, mi több, a csapat rutinos futballistái is ügyelnek arra, hogy a helyén legyen az eszünk. Próbálnánk csak meg Halmai Gábor vagy Goran Jezdimirovics mellett lazítani…
– Ha már Halmait említette, úgy tudom, ön különösen örült a visszatérésének.
– Még Izraelben, a Hapoel Tel-Aviv gárdájában kötöttünk ismeretséget, ő volt az első, aki azzal fordult hozzám, ha segítségre van szükségem, bármikor keressem meg. Ezt sosem felejtem el neki. S higgye el, mert őszintén mondom: az egyik példaképemnek tekintem őt. Amit a pályán mûvel, az előtt le a kalappal, ahogy elkezdődik a mérkőzés, csupán három szó lebeg a szeme előtt: győzelem, győzelem, győzelem. Gabi egyébként gyakorta úgy viselkedik, mint egy edző, olyankor odajön hozzám, és szinte szuggerálja belém, hogy jó leszek, meg hogy gólt szerzek majd. Érti a szakmáját, ezt bizonyítja, hogy a szerdai meccs előtt szemrebbenés nélkül közölte velem, betalálok a finnek kapujába…
Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
25 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
43 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
46 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
49 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
53 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
56 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
59 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik