Jöhetnek a szurkolók is

S. T. J.S. T. J.
2003.08.04. 20:34
Címkék
"Nincs ügy, mert semmiféle szabálytalanság nem történt  kommentálta Klement Tibor, a Magyar Labdarúgóliga (MLL) szakmai és szervezési ügyvezetőigazgató-helyettese a hét végi FerencvárosVideoton FCF mérkőzés rendezését.
Az Üllôi úti lelátók kihaltak voltak a szombati mérkôzés idején, a sajtópáholyba is csak az akkreditált újságírókat engedték be (Fotó: Németh Ferenc)
Az Üllôi úti lelátók kihaltak voltak a szombati mérkôzés idején, a sajtópáholyba is csak az akkreditált újságírókat engedték be (Fotó: Németh Ferenc)
Az Üllôi úti lelátók kihaltak voltak a szombati mérkôzés idején, a sajtópáholyba is csak az akkreditált újságírókat engedték be (Fotó: Németh Ferenc)
Az Üllôi úti lelátók kihaltak voltak a szombati mérkôzés idején, a sajtópáholyba is csak az akkreditált újságírókat engedték be (Fotó: Németh Ferenc)
Az Üllôi úti lelátók kihaltak voltak a szombati mérkôzés idején, a sajtópáholyba is csak az akkreditált újságírókat engedték be (Fotó: Németh Ferenc)
Az Üllôi úti lelátók kihaltak voltak a szombati mérkôzés idején, a sajtópáholyba is csak az akkreditált újságírókat engedték be (Fotó: Németh Ferenc)
Mint ismert, a liga fegyelmi bizottságának első fokú határozata alapján az előző évad záró fordulójában lejátszott Ferencváros–Debrecen összecsapást követő botrány miatt a Fradinak három bajnoki meccsét zárt kapuk mögött kell megrendeznie az Üllői úton. A közönség nélküli összecsapások sorában a Videotonnal vívott összecsapás volt az első, melynek azonban 20 vendégdrukker szemtanúja lehetett, mivel a fehérvári futballvállalkozás vezetői úgy döntöttek, a számukra garantált keretből a belépők egy részét a drukkereknek adják át.
Klement Tibor szerint – aki a nemzetközi szövetség fegyelmi testületében is dolgozó magyar főtitkárral, Berzi Sándorral konzultálva írta meg azt a levelet, amelyben a két futballcéget előzetesen a zárt kapus meccsrendezés feltételeiről tájékoztatta – a Videoton teljesen szabályosan járt el, azt ugyanis nem kötötte ki a liga, hogy kik kerülhetnek fel a vendéglistára. Hasonló egyébként a nemzetközi gyakorlat is, az európai szövetség például az ugyancsak zárt kapuk mögé kényszerített augusztus 28-ai FTC–Birkirkara FC UEFA-kupa-visszavágó kapcsán mindössze annyit üzent Budapestre, hogy összesen 75 vendég juthat be a meccs idején a nézőtérre; e kontingensbe például az újságírók is beletartoznak…
De visszatérve a szombati mérkőzésre. A futballcégek delegációiba általában persze a szponzorok, a támogatók és a játékosok családtagjainak neve kerül fel, de nincs tiltva, hogy drukkerek is bejussanak az egyébként zárt stadionba – az egyetlen előírás, hogy a névsort előzetesen le kell adni a szövetségi ellenőrnek. Az már természetesen a meghívó sportvállalkozás felelőssége, hogy kiket invitál, hiszen amennyiben a vendégei botrányt okoznak, azért a fegyelmi felelősséget vállalnia kell. Szerencsére a Fradi-pályán semmiféle rendbontás nem történt, így talán csak annyi róható fel a rendezőknek, hogy a vendégtábor transzparenseket is bevihetett magával; ám az MLL szakmai és szervezési ügyvezetőigazgató-helyettese úgy véli, ez nem olyan súlyú eset, ami miatt az amúgy is ügyekkel agyonterhelt magyar futballban érdemes lenne újabb eljárásba bonyolódni (egy apró trükkel megpróbálkozott a Ferencváros hetilapja, a 100% Fradi ugyanis a számára kiadott akkreditálásokból egyet a szurkolóknak ígért, ez azonban egyértelműen szabálytalan lépés lett volna, hiszen a névre szóló újságírói akkreditálást tilos továbbadni).
Ami Szeiler József esetét illeti, a fegyelmi bizottság vizsgálja majd, az FTC Rt. vezérigazgatója kijátszotta-e a fegyelmi büntetését azzal – mint arról már többször beszámoltunk, a sportvezetőt a fegyelmi bizottság a május 30-ai botrány kapcsán szeptember 25-ig eltiltotta meccslátogatástól –, hogy a szombati találkozó időpontjában az irodájában dolgozott, aminek ablakán át remek kilátás nyílik a pályára, és egyúttal azt is eldönti, szükség van-e bármiféle további intézkedésre…
A ligával kapcsolatos információ még, hogy az MLL csütörtök délelőtt 10 órától tartja rendkívüli közgyűlését. A tanácskozásnak három napirendi pontja lesz: az alapszabály módosítása, a lemondott fellebbviteli bizottsági elnök, Tóth Sándor utódjának megválasztása, illetve az úgynevezett egyebek témakör. A liga közgyűlését nem sokkal, 14 órától követi a Magyar Labdarúgó-szövetség elnökségének ugyancsak rendkívüli ülése, amit a Ferencváros, illetve a Balaton FC beadványa nyomán hívtak össze. A két sportvállalkozás a május 30-ai botrányok kapcsán hozott fegyelmi határozatokat megsemmisítő MLL-elnökségi döntés jogszerűségének elbírálását kérte a szövetség vezérkarától.
Legfrissebb hírek

A zöld-fokiak kapitánya: Kis ország vagyunk, de semmi sem lehetetlen

Foci vb 2026
1 perce

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
9 perce

Vb 2026: kilenc párosítás hivatalos – mutatjuk az ágrajzot és a harmadikok helyzetét

Foci vb 2026
10 perce

Betlehem Dávid: Eddig még csak Pogány Induló-koncerten voltam itt

Úszás
25 perce

Új lehetőségek nyílnak a fiatal tehetséges sportolók előtt

Egyéb egyéni
52 perce

Statisztikák: Lukaku és De Bruyne is rekordot döntött

Foci vb 2026
55 perce

Belgium csoportelső lett, Egyiptom nem bírt Iránnal

Foci vb 2026
1 órája

Erre büszkék lehetnek: Egyiptom és Irán remek meccsen ikszelt egymással

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik