Köszönik a szurkolók türelmét

Kun ZoltánKun Zoltán
2003.08.04. 20:30
Címkék
Nem volt kifejezetten jó hétvégéje az Újpestnek és a Zalaegerszegnek, hiszen mindkét gárda otthonában kapott ki három egyre: a lilákat a Sopron, a zalaiakat pedig az MTK verte meg. A hét végén egymás ellen küzd a két csapat, tehát várhatóan az egyikük javít, a másik viszont még kellemetlenebb helyzetbe kerül  a vereség különösen a ZTE számára lenne nyomasztó, hiszen a tavalyi bajnok számára három meccsből pont nélkül állni nem lenne valami bravúros eredménysor&
Törheti a fejét Mezey György (balra) és Bozsik Péter is – csak a gyôzelem elfogadható (Fotók: M. Németh Péter, Németh Ferenc)
Törheti a fejét Mezey György (balra) és Bozsik Péter is – csak a gyôzelem elfogadható (Fotók: M. Németh Péter, Németh Ferenc)
Törheti a fejét Mezey György (balra) és Bozsik Péter is – csak a gyôzelem elfogadható (Fotók: M. Németh Péter, Németh Ferenc)
Törheti a fejét Mezey György (balra) és Bozsik Péter is – csak a gyôzelem elfogadható (Fotók: M. Németh Péter, Németh Ferenc)
Törheti a fejét Mezey György (balra) és Bozsik Péter is – csak a gyôzelem elfogadható (Fotók: M. Németh Péter, Németh Ferenc)
Törheti a fejét Mezey György (balra) és Bozsik Péter is – csak a gyôzelem elfogadható (Fotók: M. Németh Péter, Németh Ferenc)
"Nem tudok konkrét magyarázatot találni az eddigi két vereségre – mondta Bozsik Péter, a Zalaegerszeg edzője. – Békéscsabán még nem is játszottunk rosszul, megvoltak a helyzeteink, másképpen is alakulhatott volna a mérkőzés, de az MTK-meccs kapcsán már komoly hiányérzet van bennem. Egyszerűen nem tudtunk játszani, a védekezésünkben nem volt agresszivitás, támadásban pedig pontatlanok voltunk. Meglesz a feladat erre a hétre, hitet és önbizalmat kell szerezniük a játékosoknak. Mert azért most még igen könnyen ki lehet jönni a gödörből…”
Ha nem is gödör, de egy kisebb talajegyenetlenség persze Újpesten is van, bár Mezey György együttese egy győzelmet már szerzett. Igen ám, de éppen az erősnek tűnő Debrecent verte simán, hogy aztán a Soprontól ugyanilyen könnyedséggel ki is kapjon…
"Reális volt ez a vereség – értékelt a lilák szakmai igazgatója. – A Sopron hét, nyolc emberrel védekezett, és hiába játszottunk nagy mezőnyfölényben, az ellenfél három kapura rúgásából három gólt ért el. A meccset hétszer kellett megállítani sérülés miatt, és így sok idő elment, ráadásul a soproniak nagyon okosan és taktikusan széttördelték a játékot. Ez nem bírálat, hanem dicséret, mert még egyszer mondom, megérdemelten nyert az ellenfél.”
Természetesen szombat este Mezey György ezt a néhány mondatot nem akarja újból elismételni, ám ehhez az is kell, hogy az Újpest összekapja magát, és legyőzze a Zalaegerszeget – pedig nem kizárt, hogy a kék-fehérek hasonló stílusban játszanak majd, mint a Sopron.
"Én viszont azt mondom, hogy a tavalyi bajnok nem bekkelhet, így elvileg könnyebb dolgunk lesz, mint a Sopron ellen – vélekedett Mezey György. – Ugyanakkor viszont a Zalaegerszegnek nagyon erős a játékoskerete, és e szerint meg jóval nehezebb lesz legyőzni a vendégeket. A szurkolók szerencsére eddig is mellettünk álltak, remélem, szombaton is a szokott módon biztatják az Újpestet – hogy néhány drukker pedig anyázik, ahhoz edzői pályafutásom alatt már könnyen hozzászokhattam…”
Bozsik Péter ugyan jóval később kezdte a szakmát, a szurkolói véleménynyilvánításokról ő is eleget tudna mesélni. A bajnoki cím idején isten volt, tavaly szezon közben már csak egy botladozó csapatot vezető edző, de az évad végére a nép megint kiállt mellette. Kérdezzük, tart-e még ez a bizalom.
"Jó érzés, hogy tart – válaszolta Bozsik. – A szurkolók az elmúlt szombaton is sokáig biztatták a csapatot, csak három-nulla után hangzott halk füttyszó, de ez ilyen állásnál természetes. Úgyhogy meg kell felelnünk a közönség igényeinek, és bár nagyon nehéz meccsnek ígérkezik az újpesti, ha oldódik bennünk ez a feszültség, akár nyerhetünk is.”
Két optimista edző készül tehát a soros bajnokira, és ők ráadásul nagyon jól ismerik egymást. A Vasasnál ugyanis Mezey György pályaedzőjeként Bozsik Péter dolgozott, bár úgy hírlik, nem mindig tudtak igazán jól kijönni egymással. Ráadásul a tavalyi szezon elején a bajnokcsapat edzőjeként már elhíresült Bozsik nem ülhetett a kispadra, mert nem volt meg az A-licence – a képesítést biztosító Edzőképző Központ vezetője pedig éppen Mezey György.
A két szakember mindenesetre leszögezte: dőreség, hogy bármiféle ellenszenv volna közöttük.
"Mindenki számára kötelező szabály volt, hogy A-licenc nélkül nem lehet vezetőedzőként dolgozni – így Mezey. – Szerencsére ez már megoldódott, Bozsik Péter leülhet a kispadra. Nagyra értékelem a munkáját, nagyon tehetséges edzőnek tartom, akinek sok sikert kívánok a folytatásban. Na jó, szombaton azért még bízom a sikertelenségében…”
Az egerszegi szakvezető egykori főnöke ellen bizonyíthat.
"Gyuri bácsival elfogult vagyok, hiszen a nyolcvanas évektől nagy Mezey-hívő voltam, szakmai tudását sohasem kérdőjeleztem meg. Nekem semmiféle problémám nem volt vele, így nincs bennem pluszmotiváció, hogy szombaton megverjük az általa irányított Újpestet. Ösztönzőerő legyen inkább a játékosokban: győzelem esetén végre elkezdhetnénk a felzárkózást…”
Legfrissebb hírek

Felkészülés. a Nyíregyháza kétgólós vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
2 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
17 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
17 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
24 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
24 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
27 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
31 perce

Argentína sötétkékben zárja az első szakaszt – a J-csoport mai mezei

Foci vb 2026
43 perce
Ezek is érdekelhetik