Henrik Larsson nem lehet kapus

P. T.P. T.
2003.08.14. 21:42
Címkék
Mifelénk, ahol jobb esetben köpködik, rosszabb esetben hátba rúgják az edzőt, szokatlan, másutt említést sem érdemlő jelenet volt.
A mozdulatot, a gólt nem lehet elfelejteni: Henrik Larsson káprázatosan játszott (Fotó: Németh Ferenc)
A mozdulatot, a gólt nem lehet elfelejteni: Henrik Larsson káprázatosan játszott (Fotó: Németh Ferenc)
A mozdulatot, a gólt nem lehet elfelejteni: Henrik Larsson káprázatosan játszott (Fotó: Németh Ferenc)
A mozdulatot, a gólt nem lehet elfelejteni: Henrik Larsson káprázatosan játszott (Fotó: Németh Ferenc)
A mozdulatot, a gólt nem lehet elfelejteni: Henrik Larsson káprázatosan játszott (Fotó: Németh Ferenc)
A mozdulatot, a gólt nem lehet elfelejteni: Henrik Larsson káprázatosan játszott (Fotó: Németh Ferenc)
Talán ha öt perc telt el a lefújás után, amikor a játékoskijáróból előbukkant Martin O’Neill, a skótok északír edzője. Az eltávozási "parancsra” váró Celtic-drukkerek, nem túlzás, örjöngve fogadták, egy pillanat alatt dalba foglalták a nevét. "O’Neill, O‘Neill, O‘Neill, O‘Neill” – énekelték a viszonylag könnyen megtanulható nótát a zöld-fehér mezben és rövidnadrágban (kockás szoknyát egyikük sem viselt…) pompázó szurkolók. A menedzser széles mosoly kíséretében integetett vissza a kelta kórusnak, amelynek tagjai óriási üdvrivalgásban törtek ki, hogy a szerencse és a tréner éppen őrájuk mosolygott.
Az északír válogatottban korábban 64 alkalommal pályára lépő szakember átmentette jókedvét a BL-selejtező első felvonását lezáró sajtótájékozatóra is. Midőn egy skót újságíró afelől érdeklődött nála, hogy kit látna még szívesen a csapatában (Skóciában ugyanis még van mód igazolni), O’Neill hosszasan nézett a tolmácsra, majd nevetve mondta: "Bíztam benne, hogy lefordítja magyarra a kérdést, így legalább lett volna időm gondolkodni a válaszon…” Később, persze, elárulta, ha a Bajnokok Ligájában szeretnének helytállni, akkor bővíteni kell a keretet, de "…kizárólag olyan labdarúgókkal, akik javítanak a minőségen”. Neveket azonban nem hallhattunk ez ügyben.
Legalábbis ekkor nem, mert korábban, amikor a Puskás Ferenc-stadion gyepéről 4–0-s sikerrel levonuló csapatát dicsérte, több futballistát is kiemelt. Elsőként mindjárt azt a Henrik Larssont, aki rekordot döntött szerda este Pesten. Egyetlen brit csapat színeiben tudniillik senki nem szerzett 31 gólt idáig európai kupamérkőzésen (a leedsi Peter Lorimer és a liverpooli Ian Rush egyaránt harmincig jutott). Idáig, hangsúlyozzuk, hiszen a 17. percben a svéd támadó betalált Végh Zoltán kapujába, s ezzel nemcsak együttese első, hanem saját maga 31. "nemzetközi” találatát ünnepelhette. Csak a Celticben, persze. Szóval, róla mondta az O’Neill, hogy "…egy csodálatos játékos csodálatos csúcsot ért el”.
A szakvezető elismerőleg szólt az első öt bajnokiról eltiltás miatt lemaradó Chris Suttonról ("Boldog vagyok, hogy góllal tért vissza közénk”), Alan Thompsonról ("Nagyot alakított, a harmadik gól előtt különösen szép dolgokat művelt”) és természetesen az egész gárdáról ("Mindenkivel elégedett vagyok”). Magáról a meccsről így vélekedett: "Nem is reméltem, hogy négy góllal nyerünk, lám, a kezdés előtt egy döntetlennel is kiegyeztem volna. Abban bíztam, hogy a továbbjutás két hét múlva, Glasgow-ban dől majd el. Csalódott persze nem vagyok, hogy így alakult az eredmény… Az első találat roppant fontos volt, önbizalmat és nyugalmat adott játékosaimnak. A második után átvettük az irányítást, és onnantól fogva nem forgott veszélyben a győzelmünk. Ezek után alighanem kijelenthetem, jó esélyünk van a továbbjutásra.”
Amikor a menedzsert arról kérdezték, jobb MTK-ra, komolyabb ellenállásra számított-e, röviden válaszolt: "Nem hinném, hogy az én dolgom lenne ennek megítélése. Csak azt tudom, biztos, hogy szomorúak az eredmény miatt, nem várták, hogy négyszer is a kapujukba találunk. Igaz, mi se.”
Mint kiderült, egy-két ijesztő percet azért átélt a kispadon O’Neill is.
"Amikor megnyílt a csap, megrémültem, hogy félbeszakad a találkozó, és hiába a kettő nullás vezetésünk, újrajátszást rendelnek el. Még a fejemet is bevertem, amikor a földből feltörő vizet látva felugrottam a helyemről. Amúgy a harmadik találatunkat követően megismételtem ezt a mutatványt. Hogy maradandó sérülést szenvedtem-e, azt a szombati bajnokin megtudják: ha Larssont állítom a kapuba, mindenképpen szóljanak…”
Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
25 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
44 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
46 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
49 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
53 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
56 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
59 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik