UEFA-kupa: A kapus ad tanácsot

K. Z.K. Z.
2003.08.29. 20:46
Címkék
"Hú, de izgultam  eleveníti fel péntek déli lelkiállapotát az FC Köbenhavn kapusa, Rabóczki Balázs.  Mindenképpen a Ferencvárost szerettem volna ellenfélnek, és a csoportból éppen ezt a párosítást húzták ki a végén. Addig bizony szorongva néztem a tévét, nehogy mást kapjunk.
Igaz, ezzel az FCK–Fradi meccsel bizony sikerült elszúrni Rabóczki Balázs felhőtlen örömét. Mert a dánok kiesése esetén saját, a Ferencváros búcsúja alkalmából pedig a magyar futball presztízse esik (ha utóbbi egyáltalán még eshet…), így ennek a párosításnak igazából csak az az előnye, hogy a kapus pluszutat nyert Magyarországra. S hogy csapattársai miként fogadták a kisorsolt ellenfelet, azt még nem tudja, mivel csak szombaton találkozik a többiekkel."Eddig nem volt téma, hogy melyik csapatot is akarjuk az UEFA-kupában, elég nagy még az elkeseredés a BL-kiesés miatt. Közel voltunk ahhoz, hogy most a Manchesterrel és a Stuttgarttal játszhassunk… A társaim így nem is nagyon ismerik még a Fradit, úgyhogy lesz miről beszélnem nekik. Kénytelen leszek alaposan felkészülni, mert a vezetők mellett az összes dán újságíró és tévés engem rohan majd le.”Más kérdés, hogy bár Rabóczki Balázs alaposan képben van a magyar ezüstérmest illetően, mennyi jót tud majd mondandójába csempészni. Merthogy a Birkirkara elleni visszavágón nemcsak a zárt kapuk miatt nem zúgott a vastaps…"Nem kötelező púderként mondom, de egy idegenbeli öt nulla után borzasztóan nehéz játszani. Helyén kell kezelni a dolgokat, a Fraditól mindenki elvárta, hogy biztosan jusson tovább, és ezt teljesítette is a csapat. Ellenünk biztosan szebben játszik majd. Persze, mi meg jobbak vagyunk a máltaiaknál, úgyhogy nagy meccsek előtt állunk. Szerintem az FCK előrébb tart, mert jobb bajnokságban játszhatunk, az meg külön előny, hogy idegenben kezdünk.”A légiós azért fogadna arra, hogy legalább 25 ezer néző várja majd a Fradit Dániában, vagyis a miliőre nem lehet majd panasz – főleg, hogy már az első meccsen is lehetnek nézők. A Rangershöz hasonló nagy bevétel azért elmarad Koppenhágában, bár ott nem divat, hogy a kassza megtöltése miatt egy igazi sztárcsapatot akarjanak ellenfélnek – mert pénz ugyan lenne, viszont a továbbjutás sokkal fontosabb."A komoly bevétel a BL-búcsú miatt ugrott, de pénz azért így is akad itt bőven. Nemrég megvettük például elképesztő összegért a Helsingborgból Alvaro Santost, aligha kell bizonygatnom tehát, hogy kifejezetten jók az anyagi körülményeink. Értelemszerűen ez is közrejátszik abban, hogy erős csapat most a Köbenhavn, van esélyünk a bajnoki címre, és hajszál híján kivertük a BL-ből a Rangerst. Nem akarom sztárolni magunkat, de a Ferencvárosnak nagyon nehéz dolga lesz a két meccsen. Igaz, szeptember végére a Fradi biztosan elfeledi a szezon kezdeti gondjait, még jobb formában lesz, mint most, tehát azért szó nincs róla, hogy sima továbbjutásra készülhetnénk. Kimegyünk majd a fradistákkal a koppenhágai stadion gyepére, sok sikert kívánunk egymásnak, aztán győzzön a jobbik. Csak remélhetem, hogy ezek mi leszünk.”
Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
12 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
12 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
18 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
19 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
22 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
25 perce

Argentína sötétkékben zárja az első szakaszt – a J-csoport mai mezei

Foci vb 2026
38 perce

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
40 perce
Ezek is érdekelhetik