A játékos kedvű vezetőedző

P. T.P. T.
2003.10.20. 21:45
Címkék
A szerkesztőségbe vasárnap délután befutott tudósítás szerint a DunaújvárosSzolnok NB I B-s mérkőzés 77. percében Beidek Attila asszisztens magasba emelte a zászlaját, így jelezve, hogy a hazai csapat cserére készül.
Ha kell, akkor a pálya szélérôl, ha kell, akkor a gyepen magyaráz – Lengyel Ferenc szerint sokkal többre képes a Dunaújváros (fotó: Németh Ferenc)
Ha kell, akkor a pálya szélérôl, ha kell, akkor a gyepen magyaráz – Lengyel Ferenc szerint sokkal többre képes a Dunaújváros (fotó: Németh Ferenc)
Ha kell, akkor a pálya szélérôl, ha kell, akkor a gyepen magyaráz – Lengyel Ferenc szerint sokkal többre képes a Dunaújváros (fotó: Németh Ferenc)
Ha kell, akkor a pálya szélérôl, ha kell, akkor a gyepen magyaráz – Lengyel Ferenc szerint sokkal többre képes a Dunaújváros (fotó: Németh Ferenc)
Ha kell, akkor a pálya szélérôl, ha kell, akkor a gyepen magyaráz – Lengyel Ferenc szerint sokkal többre képes a Dunaújváros (fotó: Németh Ferenc)
Ha kell, akkor a pálya szélérôl, ha kell, akkor a gyepen magyaráz – Lengyel Ferenc szerint sokkal többre képes a Dunaújváros (fotó: Németh Ferenc)
Pillanatokkal később az is kiderült, hogy Lengyel Ferenc Teket Szabolcsot hívta le a gyepről. A szakvezető amúgy egy centire az oldalvonaltól köszönte meg a támadó addigi produkcióját, ám egy gyors "Szép volt, Szabi!”-nál többre nem futotta, ugyanis a következő másodpercben a játékos kedvű edző bekocogott a pályára, és a lefújásig le sem jött onnan…
– Jól emlékszem, hogy a tavalyi szezon végén egy kedves ünnepség keretében felakasztotta cipőjét arra a bizonyos szögre?
– Megnyugtatom, a memóriájával semmi gond, valóban elbúcsúztattak – felelte a bajnokságban jelenleg utolsó helyen álló Dunaújváros FC 33 esztendős trénere (avagy támadója…). – Mentségemre szóljon, sokáig eszembe sem jutott, hogy visszatérjek, nagyon is jól éreztem magam a kispadon. Illetve pontosítok: a mai napig jól érzem magam a kispadon.
– Most következik az, hogy de…
– …elárulom, a rajt előtt biztos voltam benne, hogy nem lesznek gondjaink a másodosztályban. A tabella ennek ellenére arról tanúskodik, hogy tizenegy forduló elteltével tizenhét együttest üldözünk, ami nem éppen hízelgő ránk nézve. S akkor most jön az, hogy de… De aki látta az eddigi fellépéseinket, tanúsíthatja, gyakorlatilag nem volt olyan meccsünk, amelyen ne lettek volna győzelmi esélyeink. Hatvan-hetven percig remekül futballoztunk, nemegyszer nálunk volt az előny, a végén mégsem sikerült nyernünk. Egyszer sem vertek minket agyon, még Angyalföldön sem, ahol öt kettőre kaptunk ki. Arra is akadt példa, hogy kilencvenkét percig vezettünk, aztán a ráadás végén egyenlített az ellenfél. Szóval valami mindig hiányzott ahhoz, hogy nekünk gratuláljanak.
– Vagy inkább valaki…
– Á, nem kell annak akkora jelentőséget tulajdonítani, hogy újra pályára léptem. Csak reméltem, hátha ez is egyfajta lökést ad a csapatnak.
– Belülről hogy tapasztalta, adott?
– Nulla nullánál álltam be, és nulla nulla volt, amikor vége lett a találkozónak… Komolyra fordítva: negyedórát játszottam, elég jól éreztem magam, ám azt sajnálom, hogy egy szabadrúgásból mellé csavartam a labdát.
– Ha én dunaújvárosi labdarúgó volnék, ilyenkor csak az edzőnek passzolnék…
– Kaptam is a labdát, azzal nem volt gond. Igaz, kértem is, hiszen minél többször játékba akartam avatkozni.
– Mai erőnléte a régi szép időket idézi?
– Kár lenne tagadni, a tavasszal jobbak voltak a mutatóim… Amióta edzősködöm, ritkán szálltam be a srácok közé, gondoltam, egy kezdő tréner jobban teszi, ha a kívülről figyeli a dolgokat, úgy könnyebben átlátja a helyzetet. Hozzátartozik, a múlt héten már én is aktív résztvevője voltam a gyakorlásoknak, a hét végéhez közeledve meg is állapítottam magamban, jól dolgoztunk a héten…
– A győzelem azonban ismételten elmaradt. S nem először, hanem tizenegyedszer.
– Magyarázkodni e helyütt alighanem felesleges, én mégis megjegyezném, hogy a csapat átlagéletkora épphogy eléri a huszonkettőt. Nem győzöm hangsúlyozni, a látszat csal, igenis sokat léptünk előre. Hiszem, hogy a tavasszal már a bajnokság meghatározó gárdái közé tartozunk majd. Hogy odáig eljussunk, egyfelől ideje lenne elkezdeni a pontgyűjtést, ráadásul nem egyesével, hanem hármasával, másfelől a télen igazolnunk kell egy-két befejező csatárt.
– Csatárt?! Az ön helyére?
– Az én helyem a kispadon van. Ez csak egy utolsó fellángolás a részemről.
– Mondja meg őszintén, nem volt olyan este, hogy azzal feküdt le, kész, feladom, holnap pedig beadom a lemondásomat?
– Hála istennek nem vagyok az a típus, aki felteszi a kezét. Említettem az elején is, élvezem azt, amit csinálok. Hiányzik a siker, ez tény, elvégre az elmúlt években ahhoz szoktam, de mostanság azzal vigasztalom magam, labdarúgó-pályafutásom elején is elkerültek a nagy diadalok, aztán tessék, az utolsó öt-hat szezonom alapján mégis kijelenthetem, megérte futballozni. Szóval edzőként sem indítottam jól, de bízom benne, hogy a két karrier között nem ez lesz az egyetlen hasonlóság…
– Vasárnap mennek a Pápához, hogy érzi, kezdő lesz?
– Egy edzőtől hogy lehet ilyesmit kérdezni a hét elején…?
Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
23 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
42 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
44 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
47 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
51 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
54 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
57 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik