Simon Tibor-emlékhely a klubmúzeumban

S. G.S. G.
2003.12.12. 22:46
Címkék
Péntek délben az Üllői úti stadionba indult idősebb Simon Tibor. Délelőtt szedelőzködött, gondolkodott egy kicsit, s talán az jutott az eszébe, milyen régen volt a Fradi-pályán.
Most újra odaszólította a kötelesség, de nem azért, mert a fia edzést tartott. Amúgy sincs már tréning, üres, kihalt a sporttelep, ám a gyerek, az ő brutálisan meggyilkolt csemetéje amúgy is messze van innen. Mégis miatta gyülekeztek az érdeklődők ezen a pénteken. Sokan voltak, újságírók, barátok, és valamennyien elégedetten bólogattak.Méltó emléket állítottak Simon Tibornak.A Ferencváros futballmúzeumában, amelyet úgy ápol és óv Nagy Béla, a klub krónikása, mintha épp tegnap lett volna a megnyitó, ünnepélyes pillanatokra került sor. Nem sokkal a déli harangszó után a Fradi egykori kettese saját emlékhelyet kapott, a múzeum egyik szegletét Simon Tibor-emléksaroknak nevezték el. Ez a néhány méternyi hely róla szól, látható például az a futballcsukája, amiben utoljára lépett pályára annak idején. De sok-sok relikvia, emlék sorakozik ott, s ha tíz, húsz vagy ötven év múlva betéved ide egy ifjú szurkoló, és azt kérdezi a papájától, ki volt az a Simon Tibor, csak rá kell néznie az emlékekre. Idősebb Simon Tibor csendben figyelte, ahogy fiának méltó emléket állítanak kedvenc stadionjában. Emléksarok lett, ahelyett hogy edzősködne.
Legfrissebb hírek

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
18 perce

Hét Domb: Milák egyéni rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
25 perce

Negyvenöt perc után nem bír egymással Kanada és Dél-Afrika

Foci vb 2026
28 perce

Sikeres magyar főpróba az oroszok ellen

Kosárlabda
51 perce

A kiesés után távozik a dél-koreai szövetségi kapitány

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: a férfiaknál Németország, a nőknél Argentína nyert

Kézilabda
1 órája

Elkezdődött a Dél-Afrika–Kanada mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Dél-Afrika–Kanada 0–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik