Tornyi harmincmilliós pert nyert

S. G.S. G.
2004.03.09. 20:33
Címkék
Kedd délután pezsgőt bontottak a dr. Krasznai és dr. Kollár ügyvédi irodában. A koccintásra az ad okot, hogy Tornyi Barnabásnak mintegy harmincmillió forintot ítélt oda a Fővárosi Ítélőtábla.
Régi történet végére került pont, és született jogerős ítélet: két évvel ezelőtt Tornyi a Kispest-Honvéd vezetőedzőjeként dolgozott, amikor az akkori vezetés, Koncz László irányításával szerződésszegés címen gyakorlatilag kirúgta őt. A szakember nem nyugodott bele a döntésbe, és jogi útra terelte az ügyet. Ez zárult le kedden, és ezt ünnepelte meg a jelenleg állás nélküli tréner, no meg az őt képviselő ügyvédi közösség. A döntéssel kapcsolatban Tornyi Barnabás röviden csak annyit mondott: "Sajnálattal tölt el, hogy rendszerint évek múlva és persze papíron lesz igazam… "Dr. Krasznai András valamivel bőbeszédűbb volt, hiszen kijelentette: "Tornyi Barnabás jelen pillanatban pernyertes. A Kispest-Honvéd vezetői két évvel ezelőtt azért bontották fel az akkor vezetőedzőként dolgozó szakember szerződését, mert állításuk szerint védencem több edzésen nem jelent meg, s nem vezette le azt. A második vádpont pedig úgy szólt, hogy nem volt hajlandó csapatba állítani a csatárt, Marius Sasut. Látszólag egyszerűnek tűnt az ügy, első fokon mégis a klubnak adtak igazat, mostanra viszont kiderült az igazság. A következő lépés az lesz, hogy kapcsolatba lépünk a Bp. Honvéd vezetőivel, hiszen valószínűleg ez a klub jogutódja a Kispest-Honvédnak. Ha azzal érvelnek, hogy nincs jogi kapcsolat a két kft. között, azzal sem ússzák meg, abban az esetben kiderítjük, milyen jogon szerepelnek a másodosztályban, kik és hogyan adtak erre engedélyt. Egy biztos, valakinek felelni és fizetni kell a történtekért."Ekkora összeget aligha tud – vagy akar – kifizetni a Bp. Honvéd jelenlegi vezetősége. Erről beszélt Kiss Zsolt, a tulajdonosi kör egyik tagja: "…Nem nyugszunk bele az ítéletbe, szeretnénk, ha perújrafelvételre kerülne sor. Tovább harcolunk az igazunkért, és azt csak halkan jegyzem meg, mi korábban hatmillió forintot ajánlottunk fel Tornyi Barnabásnak peren kívüli egyezségre, de ő kevesellte az összeget…"
Legfrissebb hírek

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
13 perce

Hét Domb: Milák egyéni rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
20 perce

Negyvenöt perc után nem bír egymással Kanada és Dél-Afrika

Foci vb 2026
23 perce

Sikeres magyar főpróba az oroszok ellen

Kosárlabda
46 perce

A kiesés után távozik a dél-koreai szövetségi kapitány

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: a férfiaknál Németország, a nőknél Argentína nyert

Kézilabda
1 órája

Elkezdődött a Dél-Afrika–Kanada mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Dél-Afrika–Kanada 0–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik