Fehérvár: Két hónap helyett csak két hét pihenő vár a Dvérire

2007.06.30. 21:39
Címkék
Noha a felkészülés során már harmadszor lépett pályára az FC Fehérvár – korábban a Dunafém, a Maroshegy és a Pálfa volt az ellenfél –, jegyzett riválissal szerdán meccselt először a Marijan Vlak irányította együttes. A REAC ellen több mint félórai futballt követően háromgólos hátrányba került a csapat, a találkozót mégis a piros-kékek nyerték meg 4–3-ra. Ami a folytatást illeti, szombaton a Paks lesz a Fehérvár ellenfele, az azonban még kérdéses, hogy az előző bajnokság ötödik helyezettje milyen kerettel vág neki a bajnokságnak. Ismert, hogy az együttes 37 esztendős védőjével, a csapatkapitányi karszalagot is viselő Kuttor Attilával még a tavaszi idény közben közölték, nem számítanak a játékára. Ez a döntés akkor hatalmas meglepetés volt, hiszen a tizenkilencszeres válogatott védő vezéregyénisége volt a gárdának (s hogy ez mennyire így van, ahhoz egyetlen adalék: a Nemzeti Sport osztályzatai alapján a futballista harmadik lett a középső védők rangsorában…). A bekket több klub szívesen igazolná, de szerződése a jövő év végéig a Fehérvárhoz köti, így sorsáról a tulajdonosi kör hivatott dönteni. Miként arról is, hogy Magasföldi József, Sitku Illés, Simek Péter és a legutóbb Zalaegerszegen szereplő Nagy Lajos a klubnál folytatja-e a pályafutását. Korábban mindannyian futballoztak már Székesfehérvárott, egyértelműen erősítést jelentenének, csakhogy megszerzésük jelentős anyagi áldozatot kívánna. A felkészülés ötödik edzésén súlyos sérülést szenvedett a játékmester Dvéri Zsolt. Az első hírek szerint a középpályásnak elszakadt a combizma, és azt lehetett hallani, legalább két hónapnyi kihagyás vár rá. Nos, a helyzet kedvezőbb, a játékos jobb combizma két helyen „csak” beszakadt, és Fazekas Dénes kezeléseinek köszönhetően úgy tűnik, Dvéri Zsolt a jövő hét közepén elkezdheti a futást.
Legfrissebb hírek

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
4 perce

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
24 perce

Az eredmény nem változott a szünetig, de leszakadt az ég

Foci vb 2026
25 perce

NB II: rutinos érkező Kecskeméten; hatan távoztak Gyirmótról, az egyikük Bobál Gergely

Labdarúgó NB II
40 perce

Mbappé góljával vezet a francia válogatott

Foci vb 2026
51 perce

Elkezdődött a Franciaország–Irak mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Franciaország–Irak 1–0 – viharszünet

Foci vb 2026
1 órája

„Egyáltalán nem rossz” – Miroslav Klose, miután Messi megdöntötte a rekordját

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik