A kék-fehérek Bori Gábor és Pál András nélkül fogadják a bajnokot

2007.08.17. 16:36
Címkék
A Soproni Liga 5. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén a bajnoki címvédő DVSC-TEVA a tavalyi szezon ezüstérmeséhez, az MTK Budapesthez látogat. Garami József nem számíthat a sérüléssel bajlódó Bori Gáborra és Pál Andrásra, Miroslav Beráneknek pedig Komlósi Ádámot kell nélkülöznie. A hiányzók ellenére mindkét tréner győzelemre készül a rangadón.
Urbán Gábor (28) Balogh János kapuját is bevenné péntek este
NS-archív
Urbán Gábor (28) Balogh János kapuját is bevenné péntek este
Urbán Gábor (28) Balogh János kapuját is bevenné péntek este
NS-archív
Urbán Gábor (28) Balogh János kapuját is bevenné péntek este

Méltatlanul korai búcsújával a Debrecen és az MTK is csalódást okozott a nemzetközi porondon, ezek után a budapesti kék-fehéreknél és a hajdúságiaknál sem lehet más a cél, mint a magyar bajnokságban és kupaküzdelemben kárpótolni a szurkolókat.

A pénteki rangadót mindkét együttes veretlenül várja, az éllovas Budapest Honvéd mögött a DVSC három győzelemmel és egy döntetlennel a második, az MTK pedig két-két győzelemmel, illetve döntetlennel jelenleg a harmadik.

Különleges este lehet a pénteki Czvitkovics Péter számára, a középpályás ugyanis a nyáron közel tíz év után hagyta el a kék-fehéreket és költözött Debrecenbe. Czvitkovics vélhetően csak csereként juthat szóhoz, vélhetően nem elsősorban róla fog szólni az ütközet.

Annál több borsot törhet a Garami-legénység orra alá a Kouemaha, Sidibe kettős, illetve a második hullámban érkező, bombaformában lévő Dzsudzsák Balázs. Bár Bori és Pál nem hadra fogható a hazai oldalon, várhatóan nem ezen fog múlni az MTK támadóalakzatának hatékonysága, ugyanis Urbán Gábor és Kulcsár Tamás is hétről hétre jól teljesít. A kispadon pedig Szabó Ádám bármelyik pillanatban kész a bevetésre.

Az MTK a tavalyi, a Debrecen pedig a két ével ezelőtti eredménnyel egyezne ki, a 2005/2006-os szezonban ugyanis 2-4, egy évvel később pedig 1-0 állt az eredményjelzőn kilencven percnyi játék után. Az előző fordulóban a kék-fehérek 2-2-es döntetlent játszottak Diósgyőrött, a DVSC pedig Dzudzsák és Demjén vezérletével 3-2-re verte a tavalyi bajnokság bronzérmesét, a Zalaegerszegi TE együttesét.

SOPRONI LIGA, 5. FORDULÓ, MTK-DEBRECEN

VÁRHATÓ KEZDŐCSAPATOK:
MTK: Végh - Horváth L., Lambulics, Pintér Á., Pollák - Zsidai, Pátkai, Kanta J., Ladóczki - Kulcsár T., Urbán
DEBRECEN: Balogh J. - Bernáth, Szűcs I., Mészáros N., Lenadro - Demjén, Kiss Z., Vukmir, Dzsudzsák - Kouemaha, Sidibe

A 5. FORDULÓ TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEINEK VÁRHATÓ ÖSSZEÁLLÍTÁSAI

Legfrissebb hírek

Csütörtöktől Magyarország legrangosabb díjugrató versenyét rendezik a Nemzeti Lovardában

Egyéb egyéni
1 perce

Nagyszerű lenne – Cristiano Ronaldo az esetleges Messi elleni vb-meccsről

Foci vb 2026
14 perce

Amerikai pite: mentális feltámadás és két gól Cristiano Ronaldótól – vb-kibeszélő, 13. nap

Foci vb 2026
38 perce

Legendák mellé került a kolumbiai kapus

Foci vb 2026
44 perce

Mészáros Erika: Negyvennek érzem magam!

Kajak-kenu
56 perce

Már a hosszabbítást tervezik a szövetségi kapitánnyal

Foci vb 2026
1 órája

Cristiano Ronaldo duplázott, Munoz és Budimir találata is három pontot ért – a 13. játéknap 7 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Daniel Munoz lett a Kolumbia–Kongó meccs legjobbja

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik