Szent István-díjat kapott Buzánszky Jenő és Grosics Gyula

2007.08.18. 17:06
Címkék
Szent István-díjjal tüntették ki szombaton az Aranycsapat két tagját, Buzánszky Jenőt és Grosics Gyulát Esztergomban, a Mindszenty József Katolikus Iskola millenniumi díszudvarán.
"A Szent István-díjat 2002 óta olyan honfitársunknak ítéli oda alapítványunk, aki az összmagyarság érdekében jelentős tevékenységet fejt ki" - mondta el az MTI-nek Bihari Antal alapító tag.A díjat jelképező szobor Melocco Miklós alkotása, Szent Istvánt ábrázolja, amint a keresztet mindkét kezével magasba emeli nemzete előtt. A díjazottakat minden évben közvélemény-kutatás és internetes szavazás után választja ki a kuratórium, melynek jelenlegi elnöke Jankovics Marcell filmrendező.A Szent István-díj Alapítványt Bihari Antal, a Körzeti Televízió Esztergom vezetője hozta létre az összmagyarság kulturális életének segítésére, kulturális örökségünk védelmére. A díjjal elsőként Orbán Viktor volt miniszterelnököt tüntették ki, de birtokosai között van Duray Miklós, Nemeskürty István, a Püski házaspár és Tőkés László. (MTI)
Legfrissebb hírek

Cristiano Ronaldo: Fantasztikus lenne Messivel összecsapni a világbajnokságon!

Foci vb 2026
11 perce

Amerikai pite: mentális feltámadás és két gól Cristiano Ronaldótól – vb-kibeszélő, 13. nap

Foci vb 2026
35 perce

Legendák mellé került a kolumbiai kapus

Foci vb 2026
41 perce

Mészáros Erika: Negyvennek érzem magam!

Kajak-kenu
54 perce

Már a hosszabbítást tervezik a szövetségi kapitánnyal

Foci vb 2026
1 órája

Cristiano Ronaldo duplázott, Munoz és Budimir találata is három pontot ért – a 13. játéknap 7 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Daniel Munoz lett a Kolumbia–Kongó meccs legjobbja

Foci vb 2026
2 órája

Daniel Munoz James Rodríguez nyomdokaiba lépett – statisztikák

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik