Megvonta a Fehérvár FC klublicencét az MLSZ érintett testülete

2007.11.30. 19:15
A Magyar Labdarúgó Szövetség I. fokú licencadó bizottsága jelentős pénzügyi hiányosságok miatt megvonta a Fehérvár FC klublicencét. Adta hírül az MLSZ hivatalos honlapja, az mlsz.hu internetes oldal. Gertner Zoltán, az MLSZ licenceljárási igazgatója arról számolt be, hogy a döntés konkrét indokairól, s a jogorvoslati lehetőséggel kapcsolatos tudnivalókról hétfőn írásban tájékoztatják a székesfehérvári klubot.
Folytatás, egyelőre nem a pályán
Czerkl Gábor
Folytatás, egyelőre nem a pályán
Folytatás, egyelőre nem a pályán
Czerkl Gábor
Folytatás, egyelőre nem a pályán

A bizottság egyébként pénteki ülésén még áttekintette a stadionok világításával kapcsolatos helyzetet, valamint tudomásul vette a következő szezon ellenőrzési tervét.

A fehérvári együttes őszi szereplését nagyban befolyásolta, egyben beárnyékolta a csapat körüli anyagi bizonytalanság.

A rendezetlen viszonyok a játékosok teljesítményére is kihatással voltak, akik hiába kapták el jól a rajtot, a szezon közepén megtorpantak. Az akkori nyilatkozatok szerint már kezelhetetlenné vált számukra az a tény, hogy a klub folyamatosan tartozik nekik.

Az őszi szezon második felében azonban képesek voltak a játékosok felülemelkedni a nehézségeken, ennek köszönhetően végül a bajnokságban a kilencedik helyen várják a tavaszi folytatást, az első alkalommal kiírt Ligakupát pedig megnyerték.

Tehetetlenségük és kiszolgáltatottságuk azonban végigkísérte szereplésüket: több alkalommal is felvetődött ugyan, hogy nem állnak ki tüntetésül a rendezetlen tartozások miatt, erre azonban nem került sor.

Egyedül Dvéri Zsoltnak, a csapat volt válogatott irányítójának lett elege teljesen a kilátástalan helyzetből: a középpályás már el sem utazott a Ligakupa-döntő miskolci visszavágójára. Ja, neki van már tapasztalata, hasonló okok - lásd tartozások - miatt egyszer már szögre akasztotta a cipőjét…

A Fehérvár pénteken még lejátszotta Ligakupa mérkőzését a Paks ellen és vesztett 3-1-re hazai pályán vendégként, de a folytatást megkérdőjelezi a mostani döntés.
Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik