Borgulya István lesz a vezetőedző Kispesten a szezon végéig

2008.05.28. 22:08
Címkék
Borgulya az új főnök a Bozsik-stadionban
Borgulya az új főnök a Bozsik-stadionban
Fotó: Szabó Miklós (archív)
Borgulya az új főnök a Bozsik-stadionban
Borgulya az új főnök a Bozsik-stadionban
Borgulya az új főnök a Bozsik-stadionban
Fotó: Szabó Miklós (archív)
Borgulya az új főnök a Bozsik-stadionban

A mai dátum, 2008. május 28. a Budapest Honvéd történelem könyvének fekete lapjaira kerül, miután a klub fennállásának egyik legsúlyosabb vereségét szenvedte el a kupadöntőben. A DVSC-től hazai pályán kapott hét és nulla rúgott gól után a klubvezetés – pontosabban George F. Hemingway, tulajdonos – menesztette a 8 napja kinevezett vezetőedzőt, Vass Lászlót.

A menesztett tréner korábban főleg segítőként, pályaedzőként dolgozott – megfordult korábban Csank János mellett a Ferencvárosnál, és a Sopronnál is –, múlt hét elején is a kispestiek pályaedzői pozíciójából lépett elő vezetőedzővé.

Alig egy hétig volt azonban a piros-feketék szakmai munkájának felelőse, mérlege 2 meccs 2 vereség 0–10-es gólkülönbség. Vass helyett a szezon hátralévő két mérkőzésén – a Tatabánya elleni bajnokin, és a DVSC elleni kupadöntő-visszavágón – a klub egykori játékosa, Borgulya István irányítja a csapatot.

A HONVÉD EDZŐI VOLTAK

Az idei szezonban Borgulya István a harmadik szakember, aki a Honvéd vezetőedzőjének mondhatja magát, előtte Vass László volt a vezetőedző.

A ma menesztett tréner 8 nap után távozik a csapattól, elődje Supka Attila volt.

A mostani edzőváltás a 13. ebben az élvonalbeli szezonban.
A 37 éves szakember edző karrierje során első alkalommal irányíthat élvonalbeli felnőtt csapatot, korábban a csapat utánpótlásánál dolgozott. Vass László kinevezésig a kispestiek U19-es csapatát irányította, azóta pályaedzőként dolgozott.

Borgulya Honvédos kötődését nem lehet elvitatni, 17 éves pályafutása majd felét Kispesten töltötte, így a piros-feketéknél jó ideje sztrájkoló szurkolóknak minden bizonnyal nem lesz vele problémája.

A kispesti ultrák egyébként nem viselték könnyen a katasztrofális, 7–0-s vereséget: miután a második félidőben bementek a stadionba, a lelátóról hol Hemingwayt, hol a kispesti mezben pályán tartózkodó játékosokat szidták. A klub tulajdonosnak amúgy kijutott a jóból, hiszen csapata módfelett kínos vereségén kívül még azt is el kellett viselnie, hogy valaki a VIP-páholyban leöntötte sörrel a mérkőzés alatt.
Legfrissebb hírek

Gyémánt Liga: Duplantis diadala, Lyles és Bol második lett Párizsban

Atlétika
7 perce

Szalai Fanni és Lehmann Csongor nyerte meg a tiszaújvárosi világkupát

Egyéb egyéni
9 perce

Az MLS-ben folytatja Robert Lewandowski – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
18 perce

Már nem Hong Mjung Bo a dél-koreai kapitány

Foci vb 2026
19 perce

Repülőhollandi-vb: Majthényi Szabolcs és Domokos András tizenötödször világbajnok

Egyéb egyéni
37 perce

Döntetlennel kezdte meg a Ferencváros az ausztriai edzőtábort

Labdarúgó NB I
46 perce

Női röplabda Európa-liga: szlovén előny az elődöntőben

Röplabda
49 perce

Dél-Afrika–Kanada: megvannak a kezdőcsapatok

Foci vb 2026
56 perce
Ezek is érdekelhetik