Akár három félidőt is játszhatnak a fiatalok bajnoki hétvégenként

2008.07.08. 09:02
Címkék
Egy héttel az NB I 2008–2009-es szezonjának sorsolását követően a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) versenybizottsága csütörtökön ismét összeül, és kiegészíti az augusztusban 32 csapattal rajtoló másodosztályú bajnokság mezőnyét.
Az MTK fiataljai számára is fontos lehet az új szabály
Fotó: Farkas József
Az MTK fiataljai számára is fontos lehet az új szabály
Az MTK fiataljai számára is fontos lehet az új szabály
Fotó: Farkas József
Az MTK fiataljai számára is fontos lehet az új szabály

Mint ismert, az MLSZ versenybizottsága az előző szezonban kizárta az élvonalból az FC Sopront, így az ősszel legfeljebb a harmadosztályban indulhat, míg az NB III Dráva-csoport bajnoka, a Szentlőrinc-Ormánság nem vállalta az NB II-es indulást.

A versenybizottság ezt követően mind a hat, a harmadosztályban a második helyen végző együttest levélben kérte, nyilatkozzon: vállalná-e a magasabb osztállyal járó követelményeket. A lehetőséggel a Győri ETO FC II, a Bajai LSE és a Balatonlelle SE élt, a százalékos számítás alapján a testület az előbbi két klubbal töltené fel az NB II mezőnyét.

Az érintett csapatoknak szerdán délig kell benyújtaniuk nevezésüket, amelynek kedvező elbírálása esetén a csütörtöki versenybizottsági ülésen kialakul a Keleti és a Nyugati csoport beosztása, illetve elképzelhető, hogy a 2008–2009-es szezon sorsolását is megejtik.

A bajnokságban négy élvonalbeli csapat második számú együttese (MTK II, DVSCDEAC, ZTE II, Győri ETO II) is érdekelt, ezen sportszervezetekre külön előírások vonatkoznak. A négy érintett klubban csupán az 1986. január 1. után született labdarúgók szerepelhetnek. Ennél is fontosabb kitétel azonban, hogy a futballista az adott fordulóban – beleértve az NB I-es és az NB II-es mérkőzéseket – összesen három félidőben játszhat, ám egy perc is egy félidőnek számít.

Az élvonalban szereplő játékosok közül az adott fordulóban három visszajátszhat az NB II-be. Azaz amelyik labdarúgó nem lépett pályára az NB I-es gárdában, játszhat a másodosztályban, ám ha pályára lépett az NB II-ben, akkor az élvonalban már nem szerepelhet.

Az ősszel tehát az MTK–Ferencváros bajnokin az angol James Ashmore lövését csak abban az esetben védheti Végh Zoltán, ha a válogatott kapus azon a hétvégén nem játszott az NB I-es csapatban. Ugyanakkor ha a tehetséges győri középpályás, Koltai Tamás (22 éves) végigjátssza csapata élvonalbeli mérkőzését, ugyanazon a hétvégén csupán egy félideje van arra, hogy gólt rúgjon Szűcs Lajosnak, a Lombard Pápa kapusának.
Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik