MLSZ: a Kentaro legalább 800 ezer eurót követel a szövetségtől

2008.10.17. 01:08
A Kentaro nevű svájci marketingcég szerint korábbi partnere, a Magyar Labdarúgó-szövetség akkor is legalább 800 ezer euróval tartozik neki, ha jogszerűen bontotta fel vele a magyar válogatott hazai mérkőzéseinek közvetítési jogaira kötött szerződést.
A Kentaro csütörtökön közleményt juttatott el az MTI-hez, amelyben az olvasható, hogy a svájci Wadt kanton bírósága hitelesnek fogadta el a cég 800 ezer eurós igényét, ezért – egy korábbi döntés folyományaként – továbbra is zárolva marad a szövetség számláján 75 millió forint.A Kentaro szerint 30 napon belül döntés születhet arról is, hogy jogszerűen bontotta-e fel az MLSZ a megállapodást. Ha nem, akkor a Kentaro több millió eurós kártérítésre tarthat igényt.A Kentaro tavaly áprilisban indított pert, azzal vádolva az MLSZ-t, hogy jogszerűtlenül bontotta fel a magyar válogatott hazai mérkőzéseinek nemzetközi televíziós, valamint a kapcsolódó média- és reklámjogok értékesítéséből származó bevételek maximálására született szerződést. A cég ezért legalább 2,485 millió eurós kártérítést követelt. Az MLSZ a szerződésbontást követően a SportFive nevű céggel állapodott meg.Az ügy fejleményeként, a Kentaro közbenjárására júniusban zárolták az MLSZ-nek járó FIFA- és az UEFA-pénzeket, összesen 325 millió forint értékben. Októberben egy bíróság úgy határozott, hogy a zárolt összegből 250 milliót felszabadít, 75 millió viszont továbbra is zárolva marad.A hazai szövetség az MTI megkeresésére nem kívánt reagálni a csütörtöki közleményre.
Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik