Az Újpest, a Vasas és az MTK összefogott a szövetség ellen

2009.03.04. 13:07
Címkék
Az Újpest, a Vasas és az MTK vezetői szerda délelőtt közös sajtótájékoztatót tartottak, melyet a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) versenybizottságának döntései miatt szerveztek. Sallói István, Vancsa Miklós és Domonyai László beleszólást követel a jövőben a klubokat érintő ügyekbe.
Sallói István szerint az Újpestet jobban sújtják az MLSZ döntései, mint a Debrecent
Fotó: M. Németh Péter (archív)
Sallói István szerint az Újpestet jobban sújtják az MLSZ döntései, mint a Debrecent
Sallói István szerint az Újpestet jobban sújtják az MLSZ döntései, mint a Debrecent
Fotó: M. Németh Péter (archív)
Sallói István szerint az Újpestet jobban sújtják az MLSZ döntései, mint a Debrecent

Az Újpest, a Vasas és az MTK vezetői sajtótájékoztató keretében fogalmazták meg ellenérzéseiket a Magyar Labdarúgó-szövetség versenybizottságának döntéseivel szemben. A három budapesti klub képviselői elfogadhatatlannak tartják a rossz időjárási körülmények miatti halasztás módját.

A sajtótájékoztatón Sallói István, a lila-fehérek sportigazgatója, Vancsa Miklós, a Vasas ügyvezetője és Domonyai László, az MTK-t üzemeltető zrt. vezérigazgatója beszélt.

A vezetők hangsúlyozták, azért volt szükség a sajtótájékoztató megszervezésére, mert más fórumot nem találtak arra, hogy kifejthessék véleményüket az ügyben.

A klubok képviselői szerint elfogadhatatlan, hogy a fordulók elhalasztása miatt a csapatok több bajnoki meccse is összetorlódik időben, így az együtteseknek nem lesz elég idejük a pihenésre.

„Bár csak hárman vagyunk itt, sokkal többen is lehetnénk, hiszen néhány vidéki alakulat is hasonló gondokkal küzd, mint mi. Az MLSZ annak idején hatalmas csatákat vívott azért, hogy övé legyen a versenyszervezés, ennek ellenére ezen a téren soha nem látott káosz uralkodik” – mondta Sallói István.

A bajnokság második helyén álló Újpest sportigazgatója hozzátette, úgy érzi, hogy a különböző csapatokat eltérő mértékben sújtják az MLSZ határozatai.

„A versenybizottság döntései szinte minden esetben a Debrecennek kedveznek. Ezt persze véletlennek tartom” – mondta az Újpest nagy riválisáról Sallói.

Mindhárom vezető egyetértett abban, hogy a jövőben arra lenne szükség, hogy a klubok is részt vehessenek a csapatokat érintő döntések meghozatalában.
Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik