A klubok visszautasítása nem akadályozhatja meg az MLSZ reformjait

2009.04.22. 09:55
Címkék
Mint beszámoltunk róla, a Magyar Labdarúgó-szövetségnek az élvonalbeli klubok képviselőiből álló profi ad hoc bizottsága tegnapi ülésén elutasította az MLSZ reformjavaslatait. Kisteleki István a szövetség hivatalos honlapjának elmondta, hogy nem a lényegről vitatkoztak a vezetők, csak a cél elérésének eszközéről. A végső döntés továbbra is az MLSZ kezében van.
Kisteleki István szerint nem a lényegről vitatkoztak a klubvezetők
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)
Kisteleki István szerint nem a lényegről vitatkoztak a klubvezetők
Kisteleki István szerint nem a lényegről vitatkoztak a klubvezetők
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)
Kisteleki István szerint nem a lényegről vitatkoztak a klubvezetők

Tegnap összeültek a magyar élvonalbeli klubok vezetői, hogy megtárgyalják Kisteleki István és a Magyar Labdarúgó-szövetség reformjavaslatait, melyek szerint – többek között – 12 csapatosra módosulna az NB I, és minden együttesnek fűthető pályával kellene rendelkeznie.

TÖBB NÉZŐ, MAGASABB SZÍNVONAL, KEVESEBB CSAPAT – VITAINDÍTÓ

„Legyen a hazai futball is igazi sport, igazi szórakozás, valódi üzlet” – ezzel a szlogennel harangozta be a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöke, Kisteleki István a honi futballbajnokság reformjával kapcsolatos tervezetet. Nézze meg az elnöki terveket!
Az MLSZ profi ad hoc bizottsága elutasította az elnök javaslatait, legalábbis a klubvezetők nem támogatták a létszámcsökkentést és a fűthető pályák kötelezővé tételét. Kisteleki István szerint nem a lényegről vitatkoztak.

„Sajnos nem a tartalomról, nem arról mondtak véleményt a klubok képviselői, hogy miként lehetne emelni a színvonalat, s ezáltal piacképessé, eladható árúvá tenni a magyar klubfutballt, hanem az általam elképzelt cél elérésének csak az eszközével, vagyis kizárólag a formával foglalkoztak a megjelentek” – mondta az MLSZ honlapjának Kisteleki István, aki részt vett a négyórás összejövetelen.

„Sajnálom, hogy így történt, mert nem a lényegről vitáztunk. Változatlanul fenntartom a véleményemet, s várom mások ötleteit, így azokét is, akik most majdnem egyértelműen elutasították a futballfejlesztési javaslatot, s ellentétes álláspontot foglaltak el, például olyan, szerintem maguktól értetődő és mindenki számára előnyös újításokkal szemben is, mint a pályák fűtésének kialakítása, ami a labdarúgószezon mindenki számára hasznos meghosszabbításának lehetőségét kínálná” – tette hozzá az elnök.

Az MLSZ első számú vezetője hozzátette, hogy a téma folytatása természetesen következik; a legközelebbi elnökségi ülésen kötelessége beszámolni az ad hoc bizottsági elutasításról, s a végső döntés meghozatala a szövetség és a sportág irányításáért kizárólagos felelősséggel tartozók feladata lesz.
Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik