Az Újpestet egymillió forintra és két zárt kapus meccsre büntették meg

2009.06.11. 14:09
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága egymillió forintra és két zárt kapus meccsre büntette meg az Újpestet az FC Fehérvár elleni mérkőzés után történt szurkolói rendbontás miatt. Az FC Fehérvárnak 150 ezer forintot kell befizetnie a szövetség számlájára, és egy bajnoki mérkőzést kell zárt kapuk mögött rendeznie, de utóbbi ítéletet augusztus 31-ig felfüggesztették.
Az Újpest-szurkolók két hazai meccsen biztosan nem füstölhetnek
Fotó: Németh Ferenc (archív)
Az Újpest-szurkolók két hazai meccsen biztosan nem füstölhetnek
Az Újpest-szurkolók két hazai meccsen biztosan nem füstölhetnek
Fotó: Németh Ferenc (archív)
Az Újpest-szurkolók két hazai meccsen biztosan nem füstölhetnek

A Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága a keddi tárgyalás után csütörtökön hozott határozatot a bajnokság utolsó fordulójában lejátszott Újpest FC–Fehérvár mérkőzés után történtekkel kapcsolatban.

Mint ismeretes, a lila-fehérek szurkolói a találkozó lefújása után berohantak a pályára, és megindultak a fehérvári szurkolók szektora felé, miközben a vendégdrukkerek összeverekedtek a biztonsági szolgálat embereivel.

A fegyelmi testület csütörtökön arról adott tájékoztatást, hogy az Újpest FC-t – mint visszaesőt – egymillió forint pénzbüntetés megfizetésére és két hazai NB I-es bajnoki mérkőzés nézők nélküli megrendezésére kötelezi.

Az FC Fehérvárnak 150 ezer forintot kell befizetnie, és egy bajnoki mérkőzést kell zárt kapuk mögött rendeznie. Utóbbi büntetés végrehajtását augusztus 31-ig felfüggeszti a fegyelmi bizottság.

A határozat nem jogerős, azzal szemben mindkét klub fellebbezhet.

„Az Újpest többszörös visszaeső, a legutóbbi sajnálatos esetet minden apró részletre kiterjedően, rendkívül alaposan megvizsgáltuk, elemeztük a különféle jelentéseket, beszámolókat, videofelvételeket, kedden meghallgattuk az összes érdekeltet is. Azóta semmilyen új körülmény nem merült fel, mára már csak a büntetés mértékének tisztázása maradt. A Fehérvárt azért marasztaltuk el, mert szurkolói tiltott rigmusokat skandáltak” – kommentálta az ítéletet az MLSZ hivatalos honlapján dr. Retteghy István, a fegyelmi bizottság elnöke.
Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik