A szövetség átadta a licencet a DVTK-nak, de felülvizsgálatot indít

MTI/MLSZ/NSO MTI/MLSZ/NSOMTI/MLSZ/NSO MTI/MLSZ/NSO
2009.07.07. 14:05
Címkék
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) székházában ma délelőtt 19 klub képviselői vehették át az NB I-es és a nemzetközi induláshoz szükséges licencet. Köztük volt a Diósgyőr is, ám a miskolciak indulása a következő idényben egyelőre még nem biztos, mivel az MLSZ felülvizsgálatot indított Dlusztus Imre bejelentése nyomán, mely szerint 100 millió forint hiányzik a jövő évi költségvetésből.
Izgalmas napok következnek a DVTK szurkolói számára a csapat jövőjével kapcsolatban
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)
Izgalmas napok következnek a DVTK szurkolói számára a csapat jövőjével kapcsolatban
Izgalmas napok következnek a DVTK szurkolói számára a csapat jövőjével kapcsolatban
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)
Izgalmas napok következnek a DVTK szurkolói számára a csapat jövőjével kapcsolatban

Felülvizsgálatot kezdeményeztek az NB I-ben szereplő Diósgyőrnél a Magyar Labdarúgó-szövetség vezetői.

Az MLSZ tájékoztatása szerint a licenceljárási adminisztráció szakértői csütörtökön, Miskolcon tájékozódnak majd arról, milyen változások történtek a klubnál az NB I-es indulási jogosultság hónapokkal ezelőtti megszerzése óta, s ezek a változások milyen hatással lehetnek a július 24-én kezdődő Soproni Liga-rajtra.

Dlusztus Imre, a Diósgyőri FC Kft. ügyvezetője hétfőn hozta nyilvánosságra: 100 millió forintos hiányt eredményez a kft. költségvetésében, hogy a társaság eddigi tulajdonosa kivonul a futballból.

Kedden az MLSZ székházában azonban – a szövetség honlapjának beszámolója szerint – a DVTK is megkapta a nemzetközi és az NB I-es indulásra jogosító licencet a másik 18 klubbal együtt.

Tíz egyesület (DVSC-TEVA, Fehérvár FC, Győri ETO, Budapest Honvéd, Gabona Transz-Kaposvár, MTK Budapest, Paksi FC, ZTE FC, Ferencvárosi TC, PMFC) már az első körben megfelelt a feltételeknek, a hiánypótlások után pedig a BFC Siófok, a Nyíregyháza Spartacus, a Szombathelyi Haladás, az Újpest FC, a Kecskeméti TE-Ereco, a REAC, a Lombard Pápa és a Vasas, valamint a DVTK is megkapta az engedélyt. Kérdés, hogy a Diósgyőr meg tudja-e tartani az indulási jogot.
Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik