Kecskemét: bemutatták a szombati rajtra készülő futballcsapatot

MTI MTIMTI MTI
2009.07.23. 23:28
Címkék
Erőnlétben tavaly a legjobb három élvonalbeli labdarúgócsapat egyike volt a Kecskemét, amely idén is felkészülten vág neki a bajnokságnak – jelentette ki a KTE-ERECO vezetőedzője az együttes csütörtöki rendhagyó taktikai értekezletén.
Tomiszlav Szivics a klub szponzorait és a sajtó képviselőit a csapat öltözőjében tájékoztatta a bajnoki rajt előtt elvégzett munkáról. A szerb tréner kiemelte, Kecskeméten a többi NB I-es csapatnál keményebb fizikai terhelést jelent az alapozás a játékosoknak, ennek ellenére az elmúlt három évben szinte soha nem sérült meg senki a meghatározó emberek közül. Szivics kitért a Videoton elleni, szombati mérkőzésre is. Kijelentette: a bajnoki rajt most különösen fontos, hiszen azt követően augusztusban Kecskeméten rendezik a kettesfogathajtó-világbajnokságot, így hosszú idegenbeli sorozat vár a gárdára. Hozzátette: a szombati találkozó sem lesz könnyű feladat, a sikerhez szerinte száztíz százalékot kell teljesíteni, de bízik játékosaiban, és ezúttal is a győzelem lesz a cél. A játékoskeret változásairól szólva a KTE technikai vezetője az MTI kérdésére elmondta: bár az átigazolási időszak még nem zárult le, immár bizonyos, hogy Menyhárt Attila, Kormos László, Ábel Zsolt, Nagy Adrián és Tóth Zoltán mellett nem lesz más távozó. Erősítésként eddig két új labdarúgó érkezett: Uros Veselic Szlovéniából és Koller Ákos a Videotontól. Rajtuk kívül még a középpályás Goran Perak megszerzése várható, ő Szerbiában korábban két edzőmeccsen is szerepelt a KTE soraiban. Ami pedig az esélyeket illeti, a technikai vezető úgy vélte: az elmúlt szezonban újoncként elért ötödik helynél semmi esetre sem adhatja alább a Kecskemét.
Legfrissebb hírek

Pépé duplázott, Elefántcsontpart már kettővel vezet

Foci vb 2026
4 perce

Már megy a második félidő az E-csoportban

Foci vb 2026
17 perce

Francia Alpok 2030: a síalpinizmus marad a programban

Téli olimpia 2026
29 perce

Félidőben 1–1-re áll Németország és Ecuador, Elefántcsontpart vezet

Foci vb 2026
40 perce

A PSG után a Sunderland adja a legtöbb, gólszerző játékost

Foci vb 2026
43 perce

Díjugrató vk: brazil győzelem a nagydíjra minősítő Big Touron a Nemzeti Lovardában

Egyéb egyéni
58 perce

Pépé duplázott – vb-gólok videón

Foci vb 2026
1 órája

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
1 órája
Ezek is érdekelhetik