FTC: kifestik az Albert-stadiont, Berki megerősítené a keretet

MTI MTIMTI MTI
2009.09.17. 16:58
Címkék
Teljesen kifestik az Albert-stadiont a Ferencváros labdarúgócsapat festékgyártó támogatójának felajánlása révén.

„Mielőtt bármiféle híresztelés elkezdődne, leszögezem, erre nem azért kerül sor, mert mégsem épül fel a klub új stadionja. Egyszerűen az idény végén szeretnénk méltóképpen elbúcsúzni a 35 éve átadott létesítménytől. A tisztasági festés 10 millió forintot meghaladó támogatást jelent, ugyanis 10 ezer négyzetméternél is nagyobb felületet kell lefesteni, amihez egykamionnyi festéket kaptunk” – mondta Berki Krisztián, a labdarúgócsapatot működtető gazdasági társaság vezérigazgatója.

Berki maga végezte el az első ecsetvonásokat, s arról számolt be a csütörtöki sajtótájékoztatón, hogy a munkálatok várhatóan a jövő hét végére fejeződnek be.

A sportvezető újságírói kérdésre elárulta, hogy nem mehet el szó nélkül az együttes szerdai szereplése mellett, mert a Magyar Kupából való kieséssel – 2–0-s vereség az MTK Budapest második csapatától – elvesztettek egy lehetőséget, hogy a nemzetközi porondra is visszatérjen a klub. Hozzátette, nem edzőváltásra gondol, mivel Bobby Davisont éppen a múlt heti igazgatósági ülésen erősítették meg posztján.

„Terry Robinsonnal, aki a klubban a szakmai munkáért felel, hétvégén találkozok, és megteszem a javaslataimat neki. Elsősorban a keret megerősítését kérem majd, méghozzá magyar futballistákkal. Az idény előtt kitűzött 1–5. hely megszerzését továbbra is elérhetőnek tartom, de a télen mindenképpen új játékosokat kell igazolnunk” – jelentette ki Berki, majd megjegyezte, jelenleg neki semmilyen beleszólása sincs szakmai kérdésekbe, de ezen is szívesen változtatna.

Berki maga végezte el az első ecsetvonásokat, s arról számolt be a csütörtöki sajtótájékoztatón, hogy a munkálatok várhatóan a jövő hét végére fejeződnek be.

A sportvezető újságírói kérdésre elárulta, hogy nem mehet el szó nélkül az együttes szerdai szereplése mellett, mert a Magyar Kupából való kieséssel – 2–0-s vereség az MTK Budapest második csapatától – elvesztettek egy lehetőséget, hogy a nemzetközi porondra is visszatérjen a klub. Hozzátette, nem edzőváltásra gondol, mivel Bobby Davisont éppen a múlt heti igazgatósági ülésen erősítették meg posztján.

„Terry Robinsonnal, aki a klubban a szakmai munkáért felel, hétvégén találkozok, és megteszem a javaslataimat neki. Elsősorban a keret megerősítését kérem majd, méghozzá magyar futballistákkal. Az idény előtt kitűzött 1–5. hely megszerzését továbbra is elérhetőnek tartom, de a télen mindenképpen új játékosokat kell igazolnunk” – jelentette ki Berki, majd megjegyezte, jelenleg neki semmilyen beleszólása sincs szakmai kérdésekbe, de ezen is szívesen változtatna.

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt a tromsői sakkolimpia magyar sikercsapatának szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
27 perce

Vissza a jelenbe: nem akármilyen sorozatban vannak a franciák

Foci vb 2026
35 perce

Egy pillantás a régmúltba: Johan Cruyff így szedte szét az argentin védelmet

Foci vb 2026
48 perce

A Como 60 milliót fizet Nico Pazért, de a Real Madrid nem mond le a támadóról – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
57 perce

Irán legutóbbi vb-győzelme nem akárhogyan született meg

Foci vb 2026
1 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
1 órája

Neuer utolérte Klosét és Matthäust

Foci vb 2026
1 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
1 órája
Ezek is érdekelhetik