MLSZ-fegyelmi: jövő kedden döntenek a Fradi ügyében

MTI MTIMTI MTI
2009.09.29. 20:49
Címkék
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága jövő keddre halasztotta a döntést a Debrecen-Ferencváros NB I-es labdarúgó-mérkőzésen történt eseményekkel kapcsolatban.

Az MLSZ tájékoztatása szerint a halasztást a hajdúsági együttes kérte, miután a klub teljes figyelmét lekötötte a kedd esti, Olympique Lyon elleni Bajnokok Ligája-találkozó.

A Ferencvárost más ügyben azonban megbüntette a bizottság: a zöld-fehér klubot – mint visszaesőt – a legutóbbi, Videoton elleni bajnoki összecsapáson történt szurkolói rendzavarások és rendezési hiányosságok miatt 1 000 000 forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte, továbbá arra, hogy a soron következő hazai bajnokijukat nézők nélkül, zárt kapuk mögött rendezzék meg. Utóbbi szankció végrehajtását október 31-ig felfüggesztették.

A Ferencváros ezen felül – mivel az érvényes rendelkezések ellenére a Nyíregyháza és a Videoton elleni mérkőzéseken nem biztosította, hogy a vezetőedző nyilatkozzon a televíziónak – 300 000 forint pénzbüntetést köteles fizetni.

A bizottság a Videotont – a szurkolók által használt pirotechnikai eszközök miatt – mint visszaesőt kötelezte, hogy a következő két idegenbeli bajnokijára 10-10 rendezőt biztosítson, hogy azok a sportszervezettel együttműködve a vendégszektornál ügyeljenek a biztonságra. A székesfehérváriaknak ezeken a találkozókon egy-egy szövetségi ellenőrt is fogadniuk kell, és ők viselik az eljárási költségeket is.

A fegyelmi bizottság a Nyíregyháza–Győr mérkőzésen a hazai szurkolók részéről tapasztalt rendzavarások, valamint rendezési hiányosságok miatt a Nyíregyházát mint visszaesőt 200 000 forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte.

A Paks–Újpest összecsapáson a vendégcsapat szurkolói részéről elkövetett rendzavarások miatt – a bizottság határozata értelmében – az Újpest mint visszaeső köteles a soron következő két idegenbeli bajnokijára 15-15 fő rendezőt biztosítani, hogy a hazai rendezőkkel együtt ügyeljenek a biztonságra a vendégszektornál. A lila-fehérek ezeken a mérkőzéseken egy-egy szövetségi ellenőr fogadására is kötelesek és őket terhelik az eljárási költségek is.

A hétvégi fordulóban kiállított játékosok közül a bizottság a Nyíregyháza román légiósát, Claudiu Mircea Cornaci-ot egy, míg az MTK Budapest védőjét, Rodenbücher Istvánt három bajnoki találkozóról tiltotta el.

Legfrissebb hírek

A félidő után Egyiptom és Belgium áll továbbjutásra

Foci vb 2026
3 perce

Videók: potyogtak a gólok a G-csoport két zárómeccsének első félidejében

Foci vb 2026
19 perce

Nem Bielsa döntött Muslera lecseréléséről

Foci vb 2026
33 perce

Statisztikák: Vozinha legendák mellé ért; a spanyolok 16 éve nem látott mutatvánnyal rukkoltak elő

Foci vb 2026
45 perce

Elkezdődött az Új-Zéland–Belgium és az Egyiptom–Irán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

„Nem én döntöttem így, ő akart lejönni” – Muslera lecseréléséről Bielsa

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Egyiptom–Irán 1–1

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Új-Zéland–Belgium 0–1

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik