MLSZ: többszázezres büntetés a kluboknak, felmentették Lipcseit

www.mlsz.hu www.mlsz.huwww.mlsz.hu www.mlsz.hu
2009.10.27. 17:55
Címkék
A Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága az Újpestet, a Kecskemétet és a Ferencvárost is többszázezer forintos pénzbüntetéssel sújtotta, mert a klubok szurkolói tiltott pirotechnikai eszközöket használtak a lelátón. Lezárult az ominózus petárdaügy, Lipcsei Gábort, a Ferencváros masszőrjét a testület felmentette, mert a rendőrségi szabálysértési eljárás során nem igazolódott be, hogy a gyúró a Debrecen–Fradi mérkőzésre pirotechnikai eszközöket vitt be a stadionba, vagy adott át bárkinek.

Az Újpest–MTK mérkőzésen történt rendezési hiányosságok és szurkolói rendzavarások – pirotechnikai eszközök használata - miatt az Újpest, mint visszaeső 200 000 forint pénzbüntetést köteles fizetni.

A bizottság tárgyalás megtartása után a Kaposvár–Újpest mérkőzéssel kapcsolatos határozatának a Kaposvárra vonatkozó rendelkezését (200 000 forint pénzbüntetés) hatályában változatlanul fenntartotta.

A Kecskemét–Ferencváros mérkőzésen történt rendezési hiányosságok (a hazai rendezők nem biztosították kellően a vendégszektort) miatt a Kecskemét – mint visszaeső – soron következő hazai bajnokiján köteles tíz fővel emelni a rendezői létszámot, ezen a mérkőzésen szövetségi ellenőrt kell fogadnia, viselni az eljárás költségeit, továbbá 100 000 forint pénzbüntetést is fizetnie kell. Az FTC (amelynek szurkolói tiltott pirotechnikai eszközöket használtak, és a meccs végén néhányan a kerítésen is átugráltak) – ugyancsak, mint visszaeső – 400 000 forint pénzbüntetést kapott.
A fegyelmi bizottság ezen túl megállapította még a piros lapot kapó játékosok eltiltásának mértékét, mely szerint Czivtkovics Péter (DVSC) egy, Vári Barnabás (Paks) és a visszaeső Horváth Gábor (Diósgyőr) két bajnoki mérkőzést lesz kénytelen kihagyni.

A bizottság tárgyalás megtartása után a Kaposvár–Újpest mérkőzéssel kapcsolatos határozatának a Kaposvárra vonatkozó rendelkezését (200 000 forint pénzbüntetés) hatályában változatlanul fenntartotta.

A Kecskemét–Ferencváros mérkőzésen történt rendezési hiányosságok (a hazai rendezők nem biztosították kellően a vendégszektort) miatt a Kecskemét – mint visszaeső – soron következő hazai bajnokiján köteles tíz fővel emelni a rendezői létszámot, ezen a mérkőzésen szövetségi ellenőrt kell fogadnia, viselni az eljárás költségeit, továbbá 100 000 forint pénzbüntetést is fizetnie kell. Az FTC (amelynek szurkolói tiltott pirotechnikai eszközöket használtak, és a meccs végén néhányan a kerítésen is átugráltak) – ugyancsak, mint visszaeső – 400 000 forint pénzbüntetést kapott.
A fegyelmi bizottság ezen túl megállapította még a piros lapot kapó játékosok eltiltásának mértékét, mely szerint Czivtkovics Péter (DVSC) egy, Vári Barnabás (Paks) és a visszaeső Horváth Gábor (Diósgyőr) két bajnoki mérkőzést lesz kénytelen kihagyni.

A fegyelmi bizottság további határozatait ide kattintva tekinthetik meg!

Legfrissebb hírek

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
21 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
23 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
40 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
42 perce

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
57 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
2 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 2–1

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik