Az utolsó percekben egyenlített a Kecskemét a DVTK ellen

2010.03.27. 17:15
Balajti Ádám góljával mintegy 80 percig vezetett a Diósgyőr Kecskeméten a labdarúgó Soproni Liga 20. fordulójában, azonban Vladan Csukics nem sokkal a vége előtt egyenlített, így pontot mentett a KTE-Erecónak. A DVTK Bognár Zsolt kiállítása miatt az utolsó negyedórában emberhátrányban játszott. Tornyi Barnabás irányításával négy vereséget követően szerzett pontot a Diósgyőr, amely közel állt a győzelemhez
A Diósgyőr közel volt a három pont megszerzéséhez Kecskeméten, de meg kellett elégednie egy ponttal (Fotó: Gy. Balázs Béla)
A Diósgyőr közel volt a három pont megszerzéséhez Kecskeméten, de meg kellett elégednie egy ponttal (Fotó: Gy. Balázs Béla)
A Diósgyőr közel volt a három pont megszerzéséhez Kecskeméten, de meg kellett elégednie egy ponttal
(Fotó: Gy. Balázs Béla)
A Diósgyőr közel volt a három pont megszerzéséhez Kecskeméten, de meg kellett elégednie egy ponttal (Fotó: Gy. Balázs Béla)
A Diósgyőr közel volt a három pont megszerzéséhez Kecskeméten, de meg kellett elégednie egy ponttal (Fotó: Gy. Balázs Béla)

A Diósgyőr mind a bennmaradás, mind Tornyi Barnabás vezetőedző jövője szempontjából fontos mérkőzés elé nézett, és gyakorlatilag az első kapura lövésből megszerezte a vezetést, méghozzá Balajti Ádám révén.

A lesen álló Bajzát Péter elől Mladen Lambulics kifejelte a labdát a mezőnybe – Szilasi Szabolcs játékvezető felülbírálva asszisztense döntését továbbengedte a játékot –, Balajti pedig 24 méterről kapura lőtt, a labda Filip Lazareanu előtt lepattant, és a kapus érintésével kötött ki a jobb alsó sarokban. (0–1)

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri a Soproni Liga 2009–2010-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A vezető gól megszerzése után a Diósgyőr kissé visszahúzódott. A Kecskemét próbált mezőnyfölényt kialakítani, amely többé-kevésbé sikerült, az eredmény azonban nem változott. Vörös Péter állt legközelebb az egyenlítő találat megszerzéséhez, 15 méterről leadott lövése azonban a kapufán csattant.

A félidő végén a vendégeknek voltak lehetőségei. Kétszer is a jobb oldalon vezettek kontrát a diósgyőriek, az első ellentámadás végén Balajti hét méterről leadott lövését Lazareanu bravúrral védte, a másodiknál pedig a védők által szabadon hagyott Bajzát centikkel maradt le a labdáról.

A második félidő elején meglehetősen ötlettelen játékot mutatott be a Kecskemét, felívelésekkel próbálkoztak, kevés sikerrel. A Diósgyőr pedig előnye birtokában inkább a védekezésre koncentrált. A legnagyobb helyzet Takács Péteré volt, az U20-as vb-t is megjáró középpályás 23 méterről végzett el szabadrúgást, a lefelé csapódó labda a felső lécről pattant ki, a KTE-védők pedig gyorsabban reagáltak és mentettek.

A DVTK csapatkapitánya nehéz helyzetbe hozta csapatát, Bognár Zsolt előbb a félpályánál nem hagyott elvégezni a szabadrúgást, amiért sárgát kapott, nem sokkal később pedig akasztotta Vöröst, így megkapta második sárga lapját, majd a piros lapot is.   

A kiállítás után pedig nem tudta megtartani előnyét a Diósgyőr: Vladan Csukics csapott le egy röviden kifejelt labdára, és 20 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. (1–1)

A Kecskeméten nem segített az emberelőny, a kiállítás után is ugyanolyan ötlettelenül játszott, mint azelőtt, de Csukics villanásával mégis pontot mentett hazai pályán. A Diósgyőr a tavasz során először szerzett pontot a bajnokságban.  

 

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik