MLSZ: a hetvenéves Ihász Kálmánt köszöntötték a szövetségben

2011.03.04. 18:46
1941. március 6-án született, vagyis vasárnap ünnepli 70. születésnapját Ihász Kálmán, 27-szeres magyar válogatott védő, a Vasas egykori kiválósága. A Magyar Labdarúgó-szövetség vezetői ez alkalomból pénteken az MLSZ székházában köszöntötték fel az egykori kiváló labdarúgót – olvasható a szövetség hivatalos honlapján, az mlsz.hu-n.

Az ünnepségen a szövetség vezetői mellett egykori klubtársak, válogatottbeli játékostársak, barátok is megjelentek, így Gelei József, Tóth Bálint, Szepesi György, Mészöly Kálmán, Raduly József, Szentmihályi Antal, Novák Dezső, Dunai Antal, Lakinger Lajos, illetve a Vasas ügyvezető elnöke, Markovits László.

„Nehéz elhinni, hogy már 70 éves vagyok, még ha a barátaim gyakran emlegetik, hogy alig nézek ki nyolcvannak. Visszatekintve a pályafutásomra, elsősorban a játékostársaknak tartozom köszönettel, nélkülük nem érhettem volna el kiemelkedő eredményeket, hiszen a labdarúgás csapatjáték, és mindig tizenegy emberen múlnak a sikerek. Ma is a Vasas jelenti számomra a labdarúgást, ott vagyok minden mérkőzésen, nagyon remélem, hogy vissza tudok adni valamit abból a szeretetből, ami a környezetemtől kapok” – mondta Ihász Kálmán az mlsz.hu-nak.

Ihász Kálmán a Vasasban kezdett el futballozni, és 1973-ig, pályafutása végéig az angyalföldi klub alkalmazásában állt. A felnőtt csapatban 363 mérkőzésen lépett pályára, összesen 19 gólt szerzett. A válogatottban 1962-től 1969-ig 27 mérkőzésen szerepelt, tagja volt az 1964-es tokiói olimpián aranyérmes magyar együttesnek, és abban az évben Európa-bajnoki bronzérmet is nyert a csapattal. Négyszeres magyar bajnok, egyszeres kupagyőztes, az 1967–68-as szezonban BEK-negyeddöntőt játszott a Vasassal, 1962-ben, 1965-ben és 1970-ben pedig Közép-európai Kupát nyert a gárdával.

„Nehéz elhinni, hogy már 70 éves vagyok, még ha a barátaim gyakran emlegetik, hogy alig nézek ki nyolcvannak. Visszatekintve a pályafutásomra, elsősorban a játékostársaknak tartozom köszönettel, nélkülük nem érhettem volna el kiemelkedő eredményeket, hiszen a labdarúgás csapatjáték, és mindig tizenegy emberen múlnak a sikerek. Ma is a Vasas jelenti számomra a labdarúgást, ott vagyok minden mérkőzésen, nagyon remélem, hogy vissza tudok adni valamit abból a szeretetből, ami a környezetemtől kapok” – mondta Ihász Kálmán az mlsz.hu-nak.

Ihász Kálmán a Vasasban kezdett el futballozni, és 1973-ig, pályafutása végéig az angyalföldi klub alkalmazásában állt. A felnőtt csapatban 363 mérkőzésen lépett pályára, összesen 19 gólt szerzett. A válogatottban 1962-től 1969-ig 27 mérkőzésen szerepelt, tagja volt az 1964-es tokiói olimpián aranyérmes magyar együttesnek, és abban az évben Európa-bajnoki bronzérmet is nyert a csapattal. Négyszeres magyar bajnok, egyszeres kupagyőztes, az 1967–68-as szezonban BEK-negyeddöntőt játszott a Vasassal, 1962-ben, 1965-ben és 1970-ben pedig Közép-európai Kupát nyert a gárdával.

Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik