ZTE: Hervásnak Waltner és Delic ajánlotta, hogy a zalaiakhoz igazoljon

2011.05.26. 10:28
Mint tegnap beszámoltunk róla, a labdarúgó NB I-ben szereplő Zalaegerszeg szerződtette a spanyol Manu Hervást, aki a Zalai Hírlapnak elmondta, Waltner Róberttől és Ahmet Delictől kért tanácsot, mielőtt a ZTE-hez igazolt.

„Az Atlético Madrid együttesében futballoztam négy évet, tizenhat éves koromtól – mondta az Admira Wackertől érkező Manu Hervás a Zalai Hírlapnak. – A madridi évek után játszottam egy évet alacsonyabb osztályban, majd a Getaféhoz igazoltam, ahol a második csapatban 54, az elsőben pedig 15 meccset kaptam. Megfordultam korosztályos válogatottakban. Tavalyelőtt az osztrákok kerestek meg, és jó ajánlatot kaptam tőlük, most viszont lejárt a kontraktus. És az elmúlt szezonban nem is kaptam annyi lehetőséget náluk, mint azelőtt.” Zalai Hírlapnak. – A madridi évek után játszottam egy évet alacsonyabb osztályban, majd a Getaféhoz igazoltam, ahol a második csapatban 54, az elsőben pedig 15 meccset kaptam. Megfordultam korosztályos válogatottakban. Tavalyelőtt az osztrákok kerestek meg, és jó ajánlatot kaptam tőlük, most viszont lejárt a kontraktus. És az elmúlt szezonban nem is kaptam annyi lehetőséget náluk, mint azelőtt.”

„A menedzserem, Reza Mostafaie ajánlotta a ZTE-t, de semmit sem akartunk a véletlenre bízni – folytatta a középpályás. – Megkerestem Ahmet Delicet, aki játszott Ausztriában és jó véleményt mondott a klubról. De beszéltünk Waltner Róberttel is, aki szintén pozitív dolgokat mondott a kék-fehérekről. A klub vezetői láttak játszani bajnoki mérkőzésen, aztán voltam itt néhány napot próbajátékon, így azt hiszem, nyugodt szívvel írhattuk alá a három évre szóló megállapodást.

„A maiak közül nem nagyon ismerek más magyar futballistát, de azt tudom, hogy az önök futballja a világ legjobbja volt az ötvenes években. A Spanyolországban játszó egykori labdarúgók szinte mind zsenik voltak. Ezt tudják a mai kisgyerekek és a szüleink is otthon. Puskás külön kategória, előtte ma is mindenki kalapot emel. A csapattal június közepén kezdem meg Egerszegen a felkészülést, szeretném, ha sikeres éveket tölthetnék a kék-fehéreknél.”

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik