DVTK: Bacsa jó szájízzel emlékszik vissza a 2012-es évre

2013.01.06. 09:12
Bacsa Patrik, a labdarúgó NB I-ben szereplő DVTK támadója a klubja hivatalos honlapjának adott nyilatkozatában elmondta, örül, hogy góljai és gólpasszai értékes pontokat eredményeztek csapatának, és bízik a hasonló folytatásban.

„Elsősorban pozitív – felelte Bacsa Patrik arra a kérdésre, hogy milyen gondolatok jutnak eszébe a 2012-es esztendőről. – Egyre több szerephez jutottam a DVTK első csapatában, lőttem három gólt és adtam egy gólpasszt is az NB I-ben, valamint az U20-as válogatott után az U21-es csapatban is számít rám Róth Antal szövetségi edző."Bacsa Patrik arra a kérdésre, hogy milyen gondolatok jutnak eszébe a 2012-es esztendőről. – Egyre több szerephez jutottam a DVTK első csapatában, lőttem három gólt és adtam egy gólpasszt is az NB I-ben, valamint az U20-as válogatott után az U21-es csapatban is számít rám Róth Antal szövetségi edző."

„Voltak jó és kevésbé jó mérkőzéseim, de azt gondolom, fejlődő tendenciát mutattam. Csatár lévén azon meccsek után lehetek elégedett, amikor betalálok az ellenfél hálójába és még jobb, ha ezzel a góllal pontokat is szerzünk. Ilyen volt a Siófok és a Paks elleni találatom is, de a szezonzáró Honvéd elleni találkozót is említhetem, ahol egy góllal és egy gólpasszal vettem ki a részem a győzelemből. A legutolsó bajnoki különösen fontos volt, mert így csak négy pontra állunk a Debrecen mögött. És hogy mégis melyik a kedvenc gólom? Talán a Siófok elleni, mert annak ellenére, hogy magas vagyok, ritkán szerzek fejjel gólt, ráadásul erre azt mondták, hogy szép mozdulat volt" – folytatta a 20 esztendős támadó.

Bacsa arra is kitért, mit vár a 2013-as évtől.

„Szeretnék egy még sikeresebb évet zárni, és ezért meg is teszek mindent. Bízom benne, hogy egy jó téli felkészülés után jól fog szerepelni a csapat. Személy szerint szeretnék minél többet játszani, de nem csak a pályán lenni, hanem valamit hozzátenni, gondolok gólokra, mérkőzést eldöntő gólokra. Az U21-es válogatottal tavasszal kezdődnek az Eb-selejtezők, ami az olimpiára vezető út első szakasza is egyben. Óriási siker lenne eljutni Brazíliába" – bizakodott a futballista.

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
1 órája

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39

Felkészülés: Gavrics duplázott, az ETO legyőzte a Ferencváros El-ellenfelét

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 20:26

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38

Fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának engedélyezési eljárását

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 16:00

Hosszabbított Dzsudzsák Balázzsal a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 13:29

Michalecz szerint 10-15 százalékkal csökkennek az átlagbérek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 12:01

Közel az egyezség, az MTK-hoz igazolhat a Honvéd támadója – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 11:21
Ezek is érdekelhetik