Ligakupa: a helyzetkihasználás javulását reméli José Gomes

2013.02.20. 20:35
A Videoton 1–0-ra legyőzte a DVSC-Tevát a labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A fehérváriakat irányító José Gomes elégedett, de jobb helyzetkihasználást vár csapatától, míg a Loki vezetőedzője, Kondás Elemér szerint Adamo Coulibaly lábában maradt az egyenlítő gól.

José Gomes: „A helyzetek kihasználása tekintetében kevesebbet kaptam a csapattól, mint amennyit vártam. Nagyon sok ziccert kialakítottunk a DVSC kapuja előtt, legalább négy alkalommal egy az egyben vezette játékosunk a labdát a kapusra. Ha csak egy gólt lőttünk volna ezekből a lehetőségekből, már elégedettebb lennék. A csapat játékát illetően viszont nincs okom panaszra. Már akkor is voltak komoly helyzeteink, amikor egyenlő létszámban voltak a pályán a csapatok, a kiállítást követően azonban érthető módon megváltozott a DVSC játéka, sokkal zártabban védekeztek, lezárták a területet. Úgy érzem, azzal a mentalitással amivel ma is játszottunk, idegenben is képesek leszünk gólt szerezni, és kivívni a továbbjutást" – olvasható a portugál szakember nyilatkozata a vidi.hu-n.José Gomes: „A helyzetek kihasználása tekintetében kevesebbet kaptam a csapattól, mint amennyit vártam. Nagyon sok ziccert kialakítottunk a DVSC kapuja előtt, legalább négy alkalommal egy az egyben vezette játékosunk a labdát a kapusra. Ha csak egy gólt lőttünk volna ezekből a lehetőségekből, már elégedettebb lennék. A csapat játékát illetően viszont nincs okom panaszra. Már akkor is voltak komoly helyzeteink, amikor egyenlő létszámban voltak a pályán a csapatok, a kiállítást követően azonban érthető módon megváltozott a DVSC játéka, sokkal zártabban védekeztek, lezárták a területet. Úgy érzem, azzal a mentalitással amivel ma is játszottunk, idegenben is képesek leszünk gólt szerezni, és kivívni a továbbjutást" – olvasható a portugál szakember nyilatkozata a vidi.hu-n.

Kondás Elemér: „Nem egyszerű erről a mérkőzésről beszélni, mert nem erre számítottam. Első félidőben mindkét csapat előtt adódtak gólhelyzetek. A kiállítás viszont nagy mértékben befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét. A második játékrészben úgy küldtem ki a fiúkat a pályára, hogy masszív védekezésből próbáljanak meg minél több veszélyes kontratámadást kialakítani. Kapusunknak több nagy bravúrt is be kellett ma mutatnia. A találkozó végén Coulibaly lábában volt az egyenlítést jelentő gól, igaz egy perccel később Verpecznek is nagyot kellett védenie. Az egygólos vereség azt jelenti, hogy minden esélyünk megvan arra, hogy a visszavágón kiharcoljuk a továbbjutást."

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:44

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

Lengyel bajnok, bolgár kupagyőztes kapust igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 12:01
Ezek is érdekelhetik