Tízmilliókba „fájhat” a kaposváriaknak a tönkrement gyep cseréje

2013.04.04. 09:23
null
Ilyen talajon kellett futballozni a Kaposvár–Lombard meccsen pályára lépőknek (Fotó: Czerkl Gábor)
Mint a beteget, olyan gondossággal, odafigyeléssel ápolgatják Kaposváron a stadion játékterét. A szokatlan márciusi havazás, majd az enyhülés, no meg a múlt pénteki Kaposvári Rákóczi–Lombard Pápa mérkőzés következtében ugyanis hatalmas „hegek” keletkeztek a pálya talajában.

Noha kárfelmérés nem történt, az bizonyossá vált, hogy a nyáron lecserélik a gyepszőnyeget. Ha csak a 2-3 centiméter vastag gyepet érinti a munka, harmincmillió forintba kerül az átalakítás, ám ha az altalaj is felújításra szorul, jóval többe kerül a beruházás.

Érezték a bajt Kaposváron, ezért megpróbálták elhalasztani a múlt péntekre kiírt bajnokit, ám hiába, mert nem csupán a Lombarddal kellett volna egyezségre jutni, hanem az MLSZ versenybizottságának engedélye is szükséges az időpont-módosításhoz. A szövetség a játékvezetőre bízta a döntést, s mert Andó-Szabó Sándor játékra alkalmasnak ítélte a játékteret, lejátszották a bajnokit. Kiderült, a mély talajon is lehet futballozni, Balázs Benjámin vezetésével három gólt szerzett a Rákóczi a Lombard ellen.

„Az egyik szemünk sír, a másik nevet – mondta a Nemzeti Sport megkeresésébe Illés János, a Rákóczi ügyvezetője. – Örültünk a három nullás győzelemnek, ám fájt a szívünk a pálya miatt. A sajnálkozáson kívül azonban sokat tenni nem lehet, hiszen öt nap elteltével sem tudtuk gépekkel megközelíteni a pályát. Csak kézi erővel dolgozhatunk, speciális szerszámokkal, no meg gereblyével, ásóval, lapáttal, hengerezésről viszont szó sem lehet. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a dagonyázás után nem fagyott, s hogy a hét elején is esett az eső, így könnyebb volt az egyengetés, sőt a csapadék hatására zöldülni kezdett a fű, eltüntetve a pályán éktelenkedő sárga, sáros foltokat.”

Az egyengetés következtében a hátralévő négy hazai találkozón tulajdonképpen használható pályán lehet játszani, de csak NB I-es mérkőzést. A kaposváriak máris kérték az MLSZ versenybizottságát, hogy az NB II-es csapat centerpályára kiírt találkozóit más időpontban vagy műfüvön játszhassa le.

Kilenc év után tehát elkerülhetetlenné vált a gyepcsere. A 2004-ben felavatott stadion az egyik legjobb talajúnak számított az élvonalban, s a hozzáértő kezeknek köszönhetően megérhette volna a tizedik évfordulót, ám közbeszólt az időjárás.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik