DVSC: az El miatt is fontos a kupagyőzelem a Lokinak

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.05.14. 22:07
A DVSC-Teva kupagyőztesként csak a második fordulóban kezdené az Európa-ligát, ami a felkészülés szempontjából is nagy jelentőséggel bír, így a Lokinak már csak emiatt is fontos a Győri ETO elleni siker a fináléban.

„Egyáltalán nem mindegy, hogy Magyar Kupa-győztesként, vagy kupamásodikként indulunk az Európa-liga selejtezőiben – mondta dr. Róka Géza klubigazgató a dvsc.hu-nak. – Ha elhódítjuk a serleget, akkor a versenyszabályzat szerint csak az El második selejtezőkörében kell kezdenünk a küzdelmeket. Ha azonban kikapunk a döntőben, akkor nem a kupagyőztes jogán, hanem a bajnokságból utolsóként (bajnoki 3. helyezett) kvalifikált csapat helyén indulunk, és már az első selejtezőkörben pályára kell lépnünk. Vagyis, túl az erkölcsi sikeren és az újabb cím begyűjtésén igen fontos, hogy kupagyőztesként kezdjük az El-szereplést, mert ebben az esetben július 18-án játsszuk az első meccset, míg MK ezüstérmesként már július 4-én kezdenünk kellene, ami a felkészülés szempontjából nem mindegy."dvsc.hu-nak. – Ha elhódítjuk a serleget, akkor a versenyszabályzat szerint csak az El második selejtezőkörében kell kezdenünk a küzdelmeket. Ha azonban kikapunk a döntőben, akkor nem a kupagyőztes jogán, hanem a bajnokságból utolsóként (bajnoki 3. helyezett) kvalifikált csapat helyén indulunk, és már az első selejtezőkörben pályára kell lépnünk. Vagyis, túl az erkölcsi sikeren és az újabb cím begyűjtésén igen fontos, hogy kupagyőztesként kezdjük az El-szereplést, mert ebben az esetben július 18-án játsszuk az első meccset, míg MK ezüstérmesként már július 4-én kezdenünk kellene, ami a felkészülés szempontjából nem mindegy."

 

Legfrissebb hírek

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
17 órája

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

Lengyel bajnok, bolgár kupagyőztes kapust igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 12:01

Kl: a DVSC-nek szerencséje volt, a Paksnak nem, FTC–Ajax és KÍ–ETO is jöhetne

Európa-konferencialiga
2026.06.17. 14:41
Ezek is érdekelhetik