FTC: Leonardót megműtötték Amszterdamban

2013.05.21. 07:13
Leonardo, az élvonalbeli Ferencváros brazil labdarúgója – aki a Győri ETO elleni bajnokin szenvedett súlyos sérülést – a hét második felében hazautazott Hollandiába, néhány napot rotterdami otthonában lábadozott, majd hétfőn Amszterdam felé vette az irányt, ahol kedden műtőasztalra feküdt. A Ferencváros hivatalos honlapjának délutáni közlése alapján a játékos túlesett a műtéten, kezdődik a hosszas lábadozási és rehabilitációs időszak.

„A gipsz lekerült a lábáról, hétfőn előkészítették a sérült részt az operációra, kedden pedig átesik a beavatkozáson – mondta a Nemzeti Sportnak Georgi Attila, a játékos menedzsere. – Csavarokkal rögzítik a csontjait, tudomásom szerint ugyanis vagy közvetlenül a törést követő huszonnégy órában vagy egy hét elteltével lehet ezt a műtétet elvégezni. Leonardo ragaszkodott hozzá, hogy az egyik legjobb hollandiai professzor műtse, ezért vitték most Amszterdamba.”Georgi Attila, a játékos menedzsere. – Csavarokkal rögzítik a csontjait, tudomásom szerint ugyanis vagy közvetlenül a törést követő huszonnégy órában vagy egy hét elteltével lehet ezt a műtétet elvégezni. Leonardo ragaszkodott hozzá, hogy az egyik legjobb hollandiai professzor műtse, ezért vitték most Amszterdamba.”

A támadó természetesen nem maga nyomta a gázpedált Rotterdamig, majd az amszterdami klinikáig, az akkor még a lábán lévő fekvőgipsszel ez ugyanis nemcsak fájdalmas, de balesetveszélyes mutatvány is lett volna, egy sofőr segítségével jutott el a cél(ok)ig.

„Nem azt mondom, hogy a klinikán már madarat lehetett volna vele fogatni, de legalább már előretekint – folytatta a menedzser. – Egyértelműen jobb a lelkiállapota, de érthetően alig várja, hogy túl legyen a beavatkozáson. Nemcsak a fájdalom, hanem elsősorban a lelki tényezők miatt.”

Leonardo teljes felépülésére öt hónapot biztosan várni kell, de hogy addigra még a Ferencváros, esetleg már más nyugat-európai klub játékosa lesz-e, nem tudni...

A 30 esztendős légiós nem tagadta, rendkívül jólesett neki a zöld-fehér egyesület vezetőinek szerződéshosszabbítási ajánlata, de egyelőre nem volt ereje foglalkozni a jövőjével. A brazil cselgép úgy van vele, előbb legyen túl az operáción, jöjjön valamelyest egyenesbe, aztán meglátja, hogyan, merre tovább.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

A volt ferencvárosi csatár szerint Brazília is esélyes a vb megnyerésére

Foci vb 2026
2026.06.13. 11:40

„Minden brazil vágyik az újabb vb-címre” – Leonardo, az FTC korábbi csatára bízik a jó rajtban

Foci vb 2026
2026.06.13. 11:31

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40
Ezek is érdekelhetik