NB I: végigjátssza a mostani bajnokságot az Eger

MTI MTIMTI MTI
2013.05.09. 18:30
null
Az Eger be tudja fejezni a szezont (Fotó: Grnák László)
Végigjátssza a bajnokságot a labdarúgó OTP Bank Ligában sereghajtó, nehéz anyagi helyzetben lévő Egri FC.

A klub csütörtöki sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy az egri önkormányzat és a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) közösen segít a csapatnak abban, hogy a hátralevő négy fordulóban pályára léphessen. Ez abban nyilvánul meg, hogy átvállalják az idegenbeli összecsapásokhoz szükséges utazási, illetve a hazai találkozók rendezési költségeit.

„Úgy készültünk, hogy a mai már temetési határidő lesz. A 28. órában azonban jött egy lehetőség. Eger önkormányzata és az MLSZ részéről kaptunk egy reménysugarat, hogy korrekt módon befejezzük a bajnokságot" – mondta Tóth Dénes klubigazgató, hozzátéve, hogy a szerdai tulajdonosi lemondásokban jelzett egyforintos vételárak a több tízmilliós adósságok átvállalását is magukban hordozzák. Azt is elárulta, hogy a játékosok februárban kaptak legutóbb – félhavi – fizetést.

„A helyzetünket ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor zuhan a repülő és a pilóta kiszól, hogy akarja-e valaki vezetni a gépet. Nem sokan jelentkeznének. Mi reménykedünk, tudunk még olyan szálat felgöngyölíteni, hogy a jövőben is legyen labdarúgás Eger városában" – tette hozzá Tóth Dénes.

A magyar szövetség (MLSZ) a villanyvilágítás hiánya miatt nem adta meg a licencet a hazai meccsekre, ezért az Eger a bajnokságban nem játszhatott saját otthonában, így Debrecenben, Miskolcon, Budapesten (a Vasas stadionjában), illetve Vácon fogadta aktuális ellenfeleit.

Az egriek 26 forduló után 15 ponttal az utolsó helyen állnak a tabellán, hátrányuk kilenc pont a még bennmaradó, 14. helyezett Pápával szemben. Soron következő, szombati mérkőzésükön éppen Pápán lépnek pályára.

Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik