DVTK: ha lenne repülőtér, a Partizan Beograd jött volna

2013.10.08. 13:44
A labdarúgó NB I-ben szereplő DVTK pénteken a szabadkai Szpartak Zlatibor Vodával játszik felkészülési mérkőzést. A diósgyőriek eredetileg a Partizan Beograddal szerettek volna összecsapni, de utazási nehézségek miatt a belgrádi csapat végül nemet mondott.

„Nagyon komoly meccsek várnak ránk a bajnokságban, vagyis muszáj jó ellenféllel játszani, hogy ritmusban maradjunk. Emiatt kerestünk egy külföldi csapatot – nyilatkozta az Észak-Magyarországnak Tomiszlav Szivics, a DVTK vezetőedzője, majd hozzátette: – Először a szerb bajnok Partizan Beograddal vettük fel a kapcsolatot, a klubnál ugyanis több embert is ismerek, például a sportigazgatót, a negyvenötszörös válogatott Albert Nadjot (azaz a 2000-es Eb-n és 2006-os vb-n is látott Nagy Albertet – a szerk.), aki aktív pályafutása során a Real Betisben és az Oviedóban is futballozott. Gyakorlatilag mindenben megegyeztünk, egy problémát nem tudtunk megoldani, mégpedig azt, hogy Belgrádból nem tudnak Miskolcra repülni. Bár Kassát is nézegettük, mint ahol legközelebb repülőtér van, de ott csak másfajta járatokat fogadnak. Szóval nem vállalták a nyolcórás buszozást, ehelyett felajánlották, hogy menjünk mi oda, de erre a túrára – ami szintén busszal történt volna – mi is nemet mondtunk. Remélem, hogy a szabadkaiakkal jó mérkőzést fogunk játszani, sok néző előtt.” Észak-Magyarországnak Tomiszlav Szivics, a DVTK vezetőedzője, majd hozzátette: – Először a szerb bajnok Partizan Beograddal vettük fel a kapcsolatot, a klubnál ugyanis több embert is ismerek, például a sportigazgatót, a negyvenötszörös válogatott Albert Nadjot (azaz a 2000-es Eb-n és 2006-os vb-n is látott Nagy Albertet – a szerk.), aki aktív pályafutása során a Real Betisben és az Oviedóban is futballozott. Gyakorlatilag mindenben megegyeztünk, egy problémát nem tudtunk megoldani, mégpedig azt, hogy Belgrádból nem tudnak Miskolcra repülni. Bár Kassát is nézegettük, mint ahol legközelebb repülőtér van, de ott csak másfajta járatokat fogadnak. Szóval nem vállalták a nyolcórás buszozást, ehelyett felajánlották, hogy menjünk mi oda, de erre a túrára – ami szintén busszal történt volna – mi is nemet mondtunk. Remélem, hogy a szabadkaiakkal jó mérkőzést fogunk játszani, sok néző előtt.”

Legfrissebb hírek

Kikapott az ETO, DAC–Csíkszereda döntő lesz a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
15 órája

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
19 órája

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:12

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 21:50

Ezzel a kerettel készül az Újpest Ausztriában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 12:21

Felkészülés: ikszelt a Paks a Szentlőrinccel

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:37

Kilenc NB I-es csapat készül külföldi edzőtáborban – íme, a nyári felkészülési program klubonként

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 14:46

Nyíregyháza: többen is hiányoznak az edzőtáborba utazó keretből

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 14:31
Ezek is érdekelhetik