NB I: az FTC évekig kénytelen még külföldiekben gondolkodni

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.01.02. 13:29
Kubatov Gábor, az FTC elnöke az épülő új stadionban megtartott hagyományos szilveszteri koccintáson elmondta, nem elégedett a focicsapat szereplésével, és ugyan szeretnének minél több magyar játékost foglalkoztatni, de erre még évekig nem lesz lehetőségük, így maradnak a külföldiek.

Az FTC Baráti Kör honlapján megjelent összefoglaló szerint Kubatov évértékelőjében kitért rá, hogy a Népligetben végrehajtott eddigi infrastrukturális fejlesztések, átépítések, karbantartások és a jövőbeni fejlesztések következtében az egyesület működése, a napi munka az új stadion felépülése után is ott marad.FTC Baráti Kör honlapján megjelent összefoglaló szerint Kubatov évértékelőjében kitért rá, hogy a Népligetben végrehajtott eddigi infrastrukturális fejlesztések, átépítések, karbantartások és a jövőbeni fejlesztések következtében az egyesület működése, a napi munka az új stadion felépülése után is ott marad.

Az FTC elnöke nem volt elégedett a labdarúgók szereplésével. Kubatov elismerte, hogy a Fradi elsődleges célja magyar játékosok foglalkoztatása, de erre egyelőre, figyelembe véve a nagyválogatott és az U21-es válogatott kudarcát, nincs lehetőség. Ezért kell fokozott gondot fordítani az utánpótlásképzésre, de ennek csak legfeljebb öt év múlva lehet eredménye. Addig külföldiekkel kell megoldani a problémát. Utóbbiban segít az új vezetőedző, Thomas Doll kapcsolatrendszere, valamint a külföldi klubokkal (pl. Lazio, Radzsa Casablanca) meglévő együttműködések.

Legfrissebb hírek

Új korszak indul az FTC női kézilabdázóinál

Kézilabda
2026.06.25. 08:43

Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:07

Új uszoda épül a Népligeti Akadémián

Vízilabda
2026.06.11. 10:07

Kubatov Gábor: A Fradiban az ezüstérem nem jelent semmit

Labdarúgó NB I
2026.05.09. 21:49

Igazoltatások, feljelentések, helyszíni birságok – így büntetett a rendőrség az Újpest–FTC után

Labdarúgó NB I
2026.05.04. 15:54

MK: egymás után harmadszor verné meg az ETO az FTC-t – ilyenre 44 éve nem volt példa

Labdarúgó NB I
2026.04.21. 10:35

Csendes alföldi este – Malonyai Péter jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.03.22. 23:30

Márton Gréta szerint innen nehéz lesz befogni a Győrt, Szemerey Zsófi még nem ünnepelne

Kézilabda
2026.03.18. 22:49
Ezek is érdekelhetik