DVSC: az épülő stadion nagy tetszést váltott ki Barcelonában

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.02.06. 09:55
Ahogy arról már korábban beszámoltunk, néhány napos tanulmányúton vett részt Barcelonában a Debreceni Labdarúgó Akadémia (DLA) küldöttsége, amely elsősorban az FC Barcelona utánpótlásképzését tanulmányozta. A látogatásról Szima Gábor, a DVSC elnöke a klub hivatalos honlapján osztotta meg tapasztalatait, amely során kiderült, hogy az épülő debreceni stadion nagy tetszést váltott ki a helyiek körében.

„Kevés labdarúgóklubnak adatik meg, hogy ilyen részletesen betekintsen a Barcelona utánpótlás-nevelésébe. Abban a szerencsés helyzetben voltunk, hogy három napig a katalán klub vendégei lehettünk, úgy éreztük, nagy tisztelettel fogadnak bennünket. Az első napon részt vettünk egy több mint hatórás konferencián, amelyen a Barcelona szakemberei tartottak előadásokat. Az ott elhangzottakkal kapcsolatban feltehettük kérdéseinket, amelyekre őszinte és kimerítő válaszokat kaptunk, nem volt tabutéma. Ezután röviden mi is bemutatkoztunk, az épülő új stadion és a pallagi edzőcentrum nagy tetszést váltott ki” – számolt be a dvsc.hu-nak Szima Gábor, aki a küldöttség tagjaival egyetemben a helyszínen tekinthette meg a Barcelona–Valencia spanyol bajnokit.Az első napon részt vettünk egy több mint hatórás konferencián, amelyen a Barcelona szakemberei tartottak előadásokat. Az ott elhangzottakkal kapcsolatban feltehettük kérdéseinket, amelyekre őszinte és kimerítő válaszokat kaptunk, nem volt tabutéma. Ezután röviden mi is bemutatkoztunk, az épülő új stadion és a pallagi edzőcentrum nagy tetszést váltott ki” – számolt be a dvsc.hu-nak Szima Gábor, aki a küldöttség tagjaival egyetemben a helyszínen tekinthette meg a Barcelona–Valencia spanyol bajnokit.

„Tudni kell, hogy a Barcelona edzőközpontja biztonsági őrök által védett terület, mi szerencsére szabadon mozoghattunk, így a nyolcéves gyerekektől a Barcelona B-csapatáig betekinthettünk az edzésekbe és a hétvégi mérkőzésekbe. A Barcelona első csapata szombaton játszott bajnoki találkozót a Valencia ellen – amit szintén volt szerencsénk megtekinteni –, előtte a Camp Nouban edzett, így őket nem láttuk edzés közben” – folytatta a klubelnök.

Szima szerint a Barcelona első keretének magyarországi fellépésére kevés az esély, a B-csapatot ellenben a nyáron szívesen vendégül látnák egy felkészülési torna keretein belül.

Elmondásuk szerint a Barcelona senkivel sem köt írásos megállapodást, de tudomásunkra hozták, hogy e nélkül is szívesen együttműködnek velünk. A világ egyik legnagyobb, legnépszerűbb és minden tekintetben fantasztikusan felépített klubjával kerültünk kapcsolatba, a jövőben szeretnénk megragadni minden alkalmat, hogy tanulhassunk tőlük. Utánpótláscsapataink egészen biztosan Barcelonában és Debrecenben is megmérkőznek egymással az elkövetkezendő időszakban. A nyáron szeretnénk egy felkészülési tornát rendezni az új stadionban, amelyre meghívnánk a Barcelona B-csapatát. A szurkolók biztosan szívesen látnák Messiéket a nyár folyamán Debrecenben, de ezt fel sem vetettük, hiszen tudjuk, a Barcelona szinte minden játékosa érdekelt valamelyik válogatottban a világbajnokságon” – tette hozzá Szima.

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
7 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

„Valóra akarom váltani az álmom” – Álvarez menne a Barcába, az Atlético viszont megtiltja neki

Spanyol labdarúgás
2026.06.23. 01:39

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32
Ezek is érdekelhetik