Újpest: az UEFA-hoz fordulnak az eltiltás felfüggesztéséért

2014.06.05. 13:17
A labdarúgó NB I-ben szereplő Újpest az európai kupaszerepléstől való eltiltás felfüggesztését kérte hivatalos levélben az Európai Labdarúgó-szövetségtől.

Ahogy azt korábban megírtuk, a Magyar Labdarúgó-szövetség fellebbviteli licencadó bizottsága másodfokon sem adott helyt az Újpest európai kupaindulási kérelmének, miután a magyar szövetség eddig nem kapott választ az UEFA-tól a méltányossági kérelemre. korábban megírtuk, a Magyar Labdarúgó-szövetség fellebbviteli licencadó bizottsága másodfokon sem adott helyt az Újpest európai kupaindulási kérelmének, miután a magyar szövetség eddig nem kapott választ az UEFA-tól a méltányossági kérelemre.

A lila-fehér klub a honlapján megírta, hogy a hét folyamán hivatalos levélben azzal a kéréssel fordult az MLSZ-en keresztül az európai szövetséghez, hogy függesszék fel a „hároméves” szabály alkalmazását, hogy csapatuk a pályán elért eredményekkel összhangban ott lehessen az európai kupaporondon.

Az Újpest a klublicencszabályzat megsértése miatt három éven keresztül nem indulhat európai kupában, most ennek a feloldását szeretnék elérni a lila-fehérek. Az Újpest ebben a szezonban megnyerte a Magyar Kupát, ezzel jogosult lett volna indulni az Európa-ligában.

Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t

Francia labdarúgás
2026.06.17. 19:47

„Tisztelettel, de határozottan elutasítjuk” – a vb újoncai bírálják az UEFA elnökét

Foci vb 2026
2026.06.15. 13:23

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Továbbra sem vehetnek részt az európai kupákban az orosz labdarúgócsapatok

Minden más foci
2026.06.07. 11:38

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06
Ezek is érdekelhetik