MLSZ: Nem kell külön kártya mindegyik stadionba - Sipos J.

K. B.K. B.
2014.07.29. 19:03
A Nemzeti Sport Online érdeklődésére Sipos Jenő, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) kommunikációs vezetője elmondta, nem kell mindegyik stadionba külön szurkolói kártya annak ellenére sem, hogy szeptember 15-től megváltozik a beléptetési rendszer.

Ahogy azt korábban megírtuk, az MLSZ főtitkári levélben tájékoztatta kedden az NB I-es klubokat arról, hogy szeptember 15. után kötelezővé teszi a szurkolói kártyás beléptetést a stadionokba. A közleményből azonban az nem derült ki, hogy ez a szabály mindegyik klubra érvényes-e, azokra is, amelyeknek stadionjában még nincs beléptetőrendszer – ezt azonban megerősítette az NSO kérdésére Sipos Jenő, azaz valamennyi élvonalbeli klub mérkőzésére csak szurkolói kártyával lehet bemenni.szeptember 15. után kötelezővé teszi a szurkolói kártyás beléptetést a stadionokba. A közleményből azonban az nem derült ki, hogy ez a szabály mindegyik klubra érvényes-e, azokra is, amelyeknek stadionjában még nincs beléptetőrendszer – ezt azonban megerősítette az NSO kérdésére Sipos Jenő, azaz valamennyi élvonalbeli klub mérkőzésére csak szurkolói kártyával lehet bemenni.

A másik kérdésünk az volt, hogy ezzel megszűnik-e a szurkolóknak az a lehetősége, hogy nem saját kedvenc csapatuk mérkőzésére is egyszerűen kilátogathassanak, avagy mindegyik stadionba külön kártyát kell-e kiváltani.

„Természetesen erről nincs szó, egy kártya kell majd. Lesz erre megoldás külön a vendég-, a hazai és a semleges szurkolók számára is, nem kell külön kiváltaniuk kártyát emiatt, így például egy Fradi-szurkoló is ki tud majd menni mondjuk egy Honvéd–MTK meccsre” – nyugtatta meg a szurkolókat Sipos Jenő, hozzátéve, hogy a részleteket később közlik majd.

Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik