NB I: „A versenybizottság a fair play szellemében döntött”

2015.02.19. 15:04
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) szerint a versenybizottság a fair play szellemét szem előtt tartva döntött arról, hogy kik játszhatnak szombaton, az NB I 17. fordulójából elhalasztott Paks–Nyíregyháza mérkőzésen.

Sipos Jenő, az MLSZ szóvivője csütörtökön az MTI-nek kifejtette, hogy a versenybizottság már december 8-án kijelölte az új időpontot, így a szabályokat ismerve mindenki számára egyértelmű lehetett, kik léphetnek pályára a pótlás alkalmával, és a klubok ez alapján folytathatták átigazolási politikájukat.Sipos Jenő, az MLSZ szóvivője csütörtökön az MTI-nek kifejtette, hogy a versenybizottság már december 8-án kijelölte az új időpontot, így a szabályokat ismerve mindenki számára egyértelmű lehetett, kik léphetnek pályára a pótlás alkalmával, és a klubok ez alapján folytathatták átigazolási politikájukat.

Nyíregyháza: megjött Csányi levele; Törtei vállalja – meglesznek
Az NSO a héten már többször foglalkozott a Paks–Nyíregyháza mérkőzés kapcsán kialakult helyzettel. Mátyus János vezetőedző a Nemzeti Sportnak adott interjúban szakmai szempontból próbálta értékelni a kialakult szituációt, míg a vezetőség részéről Brekk Jánost a legfrissebb fejleményekről kérdeztük. BŐVEBBEN ITT»

Kifejtette: amennyiben a tavaly májusban kihirdetett téli átigazolási időszak vége, azaz február 23-a után rendeznék a meccset, akkor már a frissen igazolt játékosok is szerepelhetnének a csapatokban.

A két klub kérése ellenére ehhez a fair play szellemében nem járult hozzá a versenybizottság, mivel a többi bennmaradásért küzdő csapatot hátrányosan is érinthetné ez a döntés.

Az MLSZ a Nyíregyháza kérésére szerdai állásfoglalásában megküldte a bevethető futballisták listáját, amelyen a nyolc télen igazolt labdarúgó nem szerepel.

A vendégeknél így 16 bevethető játékos van, ezek közül három kapus, két mezőnyjátékos pedig sérült, míg egy eltiltott. Az így maradt tíz mezőnyjátékos közül hárman ifjúsági korúak, ráadásul egyikük szintén sérült.

A találkozó a 17. fordulóban azért maradt el, mert a paksi pálya játékra alkalmatlan volt.

Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik