Újpest: véget ért a törökországi mizéria, hazaért a csapat

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.02.22. 12:42
null
Több napos késéssel ugyan, de sikerült hazaérkeznie az Újpestnek Törökországból (Fotó: facebook.com/kabat.peter)
Az Újpest NB I-es labdarúgócsapatánál 12 naposra tervezték a törökországi edzőtáborozást, a lila-fehérek szerdán jöttek volna haza, de néhány napot még Antalyában kellett „vesztegelniük”, és csak szombat este érkeztek meg Budapestre. De legalább megjöttek…

Mint azt megírtuk, a gárda az eredeti tervek szerint szerdán (a 13. napon) indult volna vissza Budapestre, ám a zord időjárási viszonyok miatt Antalyában ragadt, nem tudott Isztambulba repülni, mert a város repülőtere a nagy havazás miatt nem fogadott járatokat.

A török légitársaság csütörtökön képtelen volt a csapat számára elegendő helyet biztosítani a repülőgépen, így további napot csúszott a hazaindulás. Eközben – a kényszerű maradás miatt – Milos Bogicsevics erőnléti edző a szálloda edzőtermében különféle gyakorlatokkal igyekezett a játékosok izmait formában tartani. Péntek délelőtt a stáb saját költségén műfüves pályát bérelt, labdás, valamint technikai edzést tartott az elhúzódó várakozás közepette.


A légitársaság közben elkészítette a hazainduláshoz szükséges beszállókártyákat, így biztossá vált, hogy szombaton végre hazautazhat a csapat. Este sikerült épségben megérkezni Budapestre – igaz, az edzőtábor a tervezett tizenkét nap helyett tizenhatra nyúlt el (emiatt le kellett mondani a szombatra tervezett felkészülési mérkőzést a KTE ellen).

A játékosoknak nem lesz sok idejük a pihenésre, a vasárnapi szünnap után hétfőn 11-től már edzés várja őket a Szusza Ferenc Stadionban, február 28-án, szombaton pedig a bajnokság is elkezdődik, az Újpest 18.30-kor a tabella utolsó helyén álló PMFC-t fogadja.

Legfrissebb hírek

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
13 órája

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
23 órája

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:44

NB I: hosszabbított az Újpest saját nevelésű játékosa – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 10:29

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39

Felkészülés: Gavrics duplázott, az ETO legyőzte a Ferencváros El-ellenfelét

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 20:26

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38

Fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának engedélyezési eljárását

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 16:00
Ezek is érdekelhetik