NB I: Ha lett volna még pár perc, nyerünk - Miriuta

2015.03.01. 19:28
A listavezető Videoton úgy jutott egy ponthoz győri vendégjátéka során (2–2), hogy a házigazda ETO a 39. percre kétgólos hátrányba került. A lefújást követően mindkét edző elégedetten nyilatkozott, Miriuta László szerint akár a harmadik, győzelmet érő gólt is megszerezhették volna, míg fehérvári kollégája, Joan Carrillo a győriek büntetőjét érezte a fordulópontnak.

 

 

„Két nagyon jó csapat futballozott ezen az estén, az első félidőben a Videoton volt a jobb, a másodikban viszont mi – nyilatkozta a Győri ETO vezetőedzője, Miriuta László a mérkőzést közvetítő Sport Tv-ben. – Szenzációsan futballoztunk, nem adtuk fel a meccset. Csak gratulálni tudok a csapatomnak, hogy nulla kettőről egyenlített. Szerintem, ha lett volna még pár perc, akkor megnyertük volna a meccset. Az első félidőben azért kellett kettőt cserélnem, mert akik bekerültek a kezdőbe, nem azt csinálták, amit kértem tőlük. Akik viszont a helyükre érkeztek, azok nagyszerűen teljesítettek. Az, hogy kétgólos hátrányról sikerült döntetlent kiharcolnunk, önbizalmat ad a nekünk. Jó a Videoton, a tabella nem hazudik, de nem lesz egyszerű a fehérváriaknak a tavasz. Ott van a télen jól erősítő Ferencváros, a tavaszt győzelemmel kezdő MTK. Nekünk más feladataink vannak. Építkezünk kell, úgy játszanunk, mint a mai második félidőben, és akkor a következő szezonban ott leszünk mi is a topon.”

„Nagyon jól kezdtünk, sikerült kétgólos előnyt szereznünk, aztán volt egy döntő pillanat. Egy szabálytalan hazai szerelés a középpályán, amelyből végül a Győr azt az akciót indította, amelyből a szépítést jelentő büntetőhöz jutott – nyilatkozta Joan Carillo, a fehérváriak szakvezetője. – Ez óriási fordulópont volt a mérkőzésen, hiszen nagy lendületet adott a házigazdának. Ennek ellenére örültem annak, amit a pályán láttam a csapatomtól, hiszen jól teljesítettek a fiúk. Azt játszották, amit elterveztünk. A helyzetünket megnehezítette, hogy Juhász Rolandot le kellett cserélni – eleve sok eltiltottunk volt –, de összességében igazságos eredmény született. A Győr kemény ellenfél, egy jó csapat ellen tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket. Jó úton haladunk, de azért akadnak kérdőjelek a folytatást illetően, például, hogy Juhászra mikor tudunk számítani legközelebb.”

Legfrissebb hírek

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

NB I: hosszabbított az Újpest saját nevelésű játékosa – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 10:29

A ZTE edzőjelöltje Amorim időszakában dolgozott a Sportingnál – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 18:22

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Vasas: rajtra készen – Simon Zoltán publicisztikája

Labdarúgó NB I
2026.06.18. 22:47

Mexikói vezetőedzője lett a bajnok ETO FC-nek – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 18:58

A Ferencvárostól távozó védő elmondta, miért hagyta el Magyarországot

Labdarúgó NB I
2026.06.16. 15:04

Népsport: amikor a Ferencvárosnak jó volt az egy pont…

Népsport
2026.06.09. 10:33
Ezek is érdekelhetik