DVSC: megállapodtak a várossal, még hatékonyabbak lesznek

MTI MTIMTI MTI
2015.06.30. 16:30
A DVSC-Teva jövőbeli működtetéséről szindikátusi szerződésben állapodott meg a labdarúgóklub többségi tulajdonosa és a helyi önkormányzat. A szerződést – két hétig tartó, vitáktól sem mentes tárgyalássorozat után – kedden írta alá Szima Gábor klubelnök és Papp László, Debrecen polgármestere.

Közösen tartott keddi sajtótájékoztatójukon mindketten hangsúlyozták, a megegyezés azt szolgálja, hogy a DVSC sikerei biztosítva legyenek a jövőben is.

Szima Gábor szerint a 14 éve tartó együttműködés a DVSC Futballszervező Kft. és Debrecen városa között még hatékonyabb lesz, ami újabb sikerekhez, bajnoki címekhez vezethet. Ugyanakkor megjegyezte, a jelenleginél magasabb költségvetésre van szüksége a klubnak, ha versenyképes akar maradni a magyar mezőnyben és a nemzetközi porondon.

Az MTI érdeklődésére a sportvezető elmondta, jelenleg az egyesület éves működési költsége 1.1 milliárd forint. Hozzátette, szerinte 1.5-2 milliárd forintos költségvetés kellene ahhoz, hogy versenyképes legyen a csapat itthon és külföldön egyaránt.

Papp László polgármester úgy vélte, az együttműködési szerződés átalakítására azért volt szükség, hogy a két főtulajdonos – Szima Gábor és az önkormányzat – „tiszta, jól átlátható viszonyrendszerben tudjon együtt dolgozni a DVSC-ért”.

A városvezető fontosnak nevezte, hogy a gazdasági alapok a jövőben is biztosak legyenek a klub színvonalas működtetése érdekében. Hozzátette: közös feladatuk, hogy Debrecen lokálpatrióta vállalkozóiból olyan támogatói klubot hozzanak létre, amely segíti ezen célok magvalósítását.

A megújított megállapodás értelmében a Szima Gábor érdekeltségébe tartozó debreceni Grand Casino és a nyíregyházi Onix Casino nyereségének 40 százalékát továbbra is a DVSC-re fordítják.

A sajtótájékoztatón bejelentették: a DVSC Futballszervező Kft. igazgatósága a jövőben hat helyett hét személyből áll. Három-három tagot Szima Gábor, illetve az önkormányzat jelöl, a hetedik tag pedig a debreceni labdarúgó-akadémia igazgatója.

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
8 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32
Ezek is érdekelhetik