DVSC: „Külföldön elterjedt, érdemes Magyarországra igazolni”

2017.01.31. 13:36
null
Debrecenben átmeneti időszakot élnek, korszakot váltanak (Fotó: Koncz György)
Róka Géza, a DVSC labdarúgócsapatának cégvezetője a Debrecen Televízió Esti Közelkép című műsorában mások mellett arról is beszélt, hogy miért nehéz igazolni magyar, illetve külföldi játékost.

 

„Most egy átmeneti időszakot élünk. Építkeznünk kell, korszakot váltunk – mondta a sportvezető. – A mostani helyzetünk meghatározza az átigazolási piacon jelenleg betölthető pozíciónkat is. Van egy költségvetésünk, ami megközelítőleg 1.2 milliárd forint, ehhez mérten tudunk igazolni. Az első célunk az lenne, hogy hazai játékosokat igazoljunk, mert szeretnénk, hogy magyar játékosok futballozzanak a Lokiban. De a jelenleg érvényben lévő szabályok szerint magyar játékost nagyon nehéz átigazolni, mert nagyon értékesekké váltak. Tekintve, hogy az MLSZ nagyon szépen dotálja a szerepeltetésüket. A célkitűzéssel amúgy maximálisan egyetértünk, csak közben nehézzé teszi a magyar játékosok szerződtetését. A fiatal magyarokét pedig különösen. Amennyiben kilépünk külföldre, akkor meg azzal szembesülünk, hogy picit elterjedt Magyarországról: ide érdemes igazolni, mert van pénz a piacon. Elkezdtek a játékosok kicsit többet kérni, mint az elmúlt években. Ha figyelembe vesszük mindezt, illetve a költségvetésünket, hogy milyenek a lehetőségeink, akkor nagyon óvatosan tudunk csak igazolni, viszont közben kénytelenek vagyunk emelni az árszintünket, mert egyébként nem tudunk lépést tartani.”

A sportvezető a műsorban beszélt a folyamatban lévő téli igazolásokról.

„Változatlanul szeretnénk egy nagyon erős középcsatárt találni, aki tényleg gólokat tud rúgni, be tudja fejezni a támadásainkat. Edzőnk szeretné azt, hogy minél többet birtokoljuk a labdát, erre építi a csapatnak a játékát. Ez többé-kevésbé már az ősszel is megvalósult, egy problémánk volt: a góllövés nem igazán ment. Olyan embert kell találnunk – bár ez nagyon nehéz feladat –, aki képes befejezni az akciókat, képes gólt, gólokat szerezni.”


TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A DEBRECENI VSC-NÉL

Érkezők:
Justin Mengolo (kameruni, szabadon igazolható, legutóbb Levszki Szófia – Bulgária)
Kölcsönbe érkezők: Osváth Attila
(Vasas)
Kölcsönből visszatérők: Barna Szabolcs (Nyíregyháza), Varga Kevin (Balmazújváros)
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek: Csősz Richárd, Kerekes Krisztián, Koval Viktor, Nagy Kevin
Kiszemeltek: Diogo Viana (portugál, CSZKA Szófia – Bulgária)
Távozók:
Balogh János, Ivan Bobko (ukrán, lejárt a szerződése), Geoffrey Castillion (holland), Ognjen Djelmic (bosnyák), Kuti Krisztián (Cigánd SE), Szakály Péter (Puskás Akadémia FC, szabadon igazolhatóként), Róbert Vittek (szlovák, lejárt a szerződése)
Kölcsönbe távozók: Mészáros Karol (szlovákiai, Haladás)
Kölcsönből visszatértek klubjukhoz:

Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk:

A DVSC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 10.
Edzőtábor: január 27. – február 8., Carvoeiro (Portugália)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 21., Pallag:DVSC–DVSC-DEAC 1–0(Chuka)
Január 21., Pallag:DVSC–DVSC-DEAC, U19 vegyes 3–1(Tőzsér, Mengolo, Takács T.)
Január 25., Pallag: DVSC–Kisvárda 2–2 (Osváth, Könyves)
Január 25., Pallag: DVSC–Balmazújváros 0–1
Január 29., Portimao: DVSC–Kvangdzsu FC (dél-koreai) 1–2 (Könyves)
Február 1., Parchal, Atlantic-kupa, 20.45: DVSC–Djurgarden (svéd)
Február 4., Parchal, Atlantic-kupa, 20.45: DVSC–AGF Aarhus (dán)
Február 6. vagy 7., Faro, Atlantic-kupa, helyosztó: az ellenfél még nem ismert
Február 11.: DVSC–Békéscsaba

 

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
10 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
20 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
Tegnap, 17:51

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
Tegnap, 16:51

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:09

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26
Ezek is érdekelhetik