Magyar Kupa: idegenben nyert a DVTK és a Szolnok

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.02.14. 16:13
null
A fehér mezes Ugrai Roland a végül győzelmet érő gólját ünnepli (Fotó: Földi Imre)
A Diósgyőr és a Szolnok is nyert alacsonyabb osztályú ellenfele vendégeként kedden a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

 

A miskolciak a másodosztályú Cegléd, míg a Tisza-partiak a harmadik vonalban szereplő Szentlőrinc vendégeként diadalmaskodtak.

A két mérkőzést a játékterek használhatatlansága miatt halasztották szombatról keddre.

CEGLÉDI VSE–DIÓSGYŐRI VTK 0–1 (0–1)
Albertirsa,Ecsedi László Sportcentrum, 300néző. Vezette:Takács J. (Berettyán, Horváth Róbert)
CVSE: Mursits – Fürjes, Preklet, Farkas András, Nagy S. – Albert Á., Takács P. – Tóth L., Fröhlich (Asztalos, 66.), Tihanyi (Peres, 58.) – Karacs (Szabó V., 66.). Vezetőedző: Nagy Mihály
DVTK: Antal – Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Nemes – Busai, Elek – Vela (Makrai, 80.), Nono (Dausvili, 68.), Ugrai (Fülöp I., 68.) – Szarka. Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző:
Ugrai (26.)
MESTERMÉRLEG
Nagy Mihály:
– Amit ezen a talajon lehetett, azt megtettük, a körülményekhez képest jó iramú mérkőzést játszottunk. Az első félidőben a futball minősége sem volt rossz, idővel aztán egyre sárosabbá vált a játéktér. A Diósgyőr csak szabadrúgások és szögletek után veszélyeztetett, ezeknek a helyzeteknek a kivédekezése nálunk erősebb csapatoknak is gondot jelent. Télen először játszottunk füvön, ami hasznos volt a hétvégi bajnoki előtt.
Horváth Ferenc: – Nem tartom jó ötletnek, hogy február közepén tétmeccseket rendezzenek Magyarországon, a pályák állapota ugyanis irreálissá teszi a játékot. A második félidőben már csak sárdagasztás zajlott, taktikáról nem beszélhettünk. Annak örülök, hogy előnyből várhatjuk a visszavágót.

SZENTLŐRINC SE–SZOLNOKI MÁV FC 0–2 (0–0)
Szentlőrinc, 500 néző. Vezette: Szilasi (Lémon, Mohos)
SZENTLŐRINC: Ambrusics – Vágner, Bodó, Nagy R., Kalmár – Domonkos (Turi T., 73.), Füredi – Királyházi (Reith, 61.), Temesvári (Berdó V., 61.), Horváth P. – Tóth A. Edző: Turi Zsolt
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Balogh M., Papp Sz. (Horgosi, 86.), Dedics – Kovács O. (Berdó P., a szünetben), Kenderes – Rokszin, Pantovics, Tóth L. (Magyar B., 83.) – Olasz. Edző: Balogh Pál
Gólszerző: Olasz (63.), Tóth L. (79. – 11-esből)
MESTERMÉRLEG
Turi Zsolt:
– Az első félidőben jobban játszottunk, nagy lehetőségeink is adódtak, de kimaradtak. A másodikban már kevesebb jó támadásunk volt, és az ellenfél könyörtelenül kihasználta hibáinkat.
Balogh Pál: – Lelkes, szervezett hazai csapat ellen szereztük meg a győzelmet, megnyugtató előnyt szereztünk a visszavágóra. Hazai pályán is nyerni szeretnénk.

MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

Szentlőrinc SE (NB III)–Szolnoki MÁV FC (NB II) 0–2
Ceglédi VSE (NB II)–Diósgyőri VTK 0–1

Korábban játszották
Zalaegerszegi TE (NB II)–Újpest 1–4
Dorogi FC (NB II)–Vasas FC 1–2
Csákvár (NB II)–Soproni VSE (NB II) 2–1
Érdi VSE (NB III)–Budafoki MTE (NB III) 2–1
Mezőkövesd–Gyirmót FC Győr 0–0
Ferencváros–Bp. Honvéd 2–1

Legfrissebb hírek

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
11 órája

Magabiztos újpesti siker az első felkészülési meccsen

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 20:40

Nikházi Márk lett a Szentlőrinc vezetőedzője – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 19:27

Olvasóink a Szentlőrinc-támadó 45 méteres gólját látták a legszebbnek az NB II tavaszi szezonjában

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 15:50

Megvan, hol folytatja Filkor Attila sportigazgatóként – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.18. 22:46

NB II: újabb játékosok távoztak Szentlőrincről

Labdarúgó NB II
2026.06.17. 18:32

Területi osztályozók: a Szolnok és az SBTC is feljutott a harmadosztályba

Labdarúgó NB II
2026.06.14. 21:58

Hazai győzelemmel lett bajnok a Vasas, négyet kapott a BVSC-től a szintén feljutó Honvéd – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.05.17. 19:00
Ezek is érdekelhetik