NB I: Olyan karaktert mutattunk, amelyet elvárok – Rebrov

2018.10.07. 08:29
A Ferencváros sokáig emberhátrányban futballozva 2–2-re végzett odahaza a Debreceni VSC ellen a labdarúgó NB I 10. fordulójának utolsó szombati meccsén. A  mérkőzés utáni sajtótájékoztatón a két edző értékelt.

Először a vendégek vezetőedzője, Herczeg András értékelt.Herczeg András értékelt.

„Egy jó és izgalmas mérkőzést vívtunk a Ferencvárossal. Nagyon sajnálom, hogy a bravúr elmaradt, közel álltunk hozzá, de a Fradi nagyszerű csapat, nem véletlenül vezeti a tabellát. Tíz emberrel is ránk tudta kényszeríteni az akaratát. A játékosok nagyon védték az eredményt, lehetett volna veszélyesebb támadásokat vezetni, ha pontosabbak vagyunk a támadózónában. Dicséret illeti a játékosokat, hiszen több olyan labdarúgó is volt a pályán, aki még nem szerepelt ilyen hőfokú találkozón.

A DVSC vezetőedzője újságírói kérdésre elárulta, mi volt az oka, hogy Tőzsér Dániel ezúttal nem lépett pályára.

Tőzsér Dániel sérüléssel bajlódott, múlt héten nem tudta vállalni a játékot. Öt nyeretlen meccsünk volt a Kisvárda elleni mérkőzésünk előtt. Kisvárdán jó játékkal nyert a csapat, és úgy éreztem, hogy azok a futballisták, akik akkor jól teljesítettek, megérdemlik a bizalmat és a lehetőséget, hogy a Ferencváros otthonában is pályára lépjenek.

Majd a Ferencváros vezetőedzője, Szerhij Rebrov értékelt, aki szerint együttesének olyan tartása volt a kiállítás után, amire lehet építeni.

Rendkívül nehéz hetven percen keresztül emberhátrányban játszani, de az egész csapat nagyon karakteres játékot mutatott, ahogy ezt a hátrányt kezeltük, harcosak voltak. Természetesen benne vannak a mérkőzésben ezek a buta tényezők, mint a kiállítás, ám ettől függetlenül olyan játékot nyújtottunk, amilyet szerettünk volna.

A Nemzeti Sport újságírójának kérdésére elárulta, mit kért csapatától a szünetben.

Elmagyaráztam, hogyan kell hátrányban küzdeni, hogyan szerezhetünk újabb gólokat. A szélen, illetve a keresztmozgásokban olyan helyzeteket teremtettünk és olyan karaktert mutattunk, amilyet elvárok a fiúktól. Nehéz futballozni ilyen helyzetben, hiszen az ellenfélnél eggyel több játékos van, ettől függetlenül a gólhelyzeteinket úgy használtuk ki, ahogy kell, és a támadásainkat úgy vittük végig, ahogy elterveztük.

Majd Marcel Heister kiállításáról is ejtett pár szót.

Erről nem tudok még pontosan nyilatkozni, mert csak a második esetet láttam, az elsőt vissza kell néznem a videón. Természetesen ha valamilyen butaság miatt kapott sárga lapot, akkor azt megbeszéljük és mindenképp kijavítjuk, hogy a jövőben ne történjen ilyen.

NB I, 10. FORDULÓ

Ferencváros–Debrecen 2–2(Lanzafame 47., 80., ill. Takács T. 20., Szécsi 71.)
Budapest,Groupama Aréna,8911néző.V:Iványi
Kiállítva:Heister (32., Ferencváros)

AZ ÁLLÁS
1. Ferencvárosi TC107321–8+1324
2. Budapest Honvéd1061313–7+619
3. Paksi FC1044216–11+516
4. Mol Vidi FC843116–7+915
5. Mezőkövesd Zsóry FC1043316–12+415
6. MTK Budapest942313–15–214
7. Debreceni VSC1035214–13+114
8. Újpest FC93428–7+113
9. Puskás Akadémia FC1022610–16–68
10. Kisvárda102269–21–128
11. Diósgyőri VTK101367–16–96
12. Szombathelyi Haladás1012711–21–105


A 6. fordulóból elhalasztott Mol Vidi FC–Újpest FC mérkőzést november 21-én pótolják.

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
6 órája

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
15 órája

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
16 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18
Ezek is érdekelhetik