Varga Kevin szégyelli magát; Liu Shaoang bizonyítási vágya

S. T. J.S. T. J.
2019.10.21. 22:40
A Nemzeti Sport keddi számából ajánljuk.

Nyilatkozott lapunknak Varga Kevin, a DVSC labdarúgója, akit a legutóbbi bajnoki fordulóban reklamálása miatt kiállított a játékvezető. A középpályás elismerte, hogy nagyot hibázott, és hozzátette, szégyelli magát a történtek miatt. A 23 éves futballista nem akarta megismételni, ami elhangzott, csak annyit jegyzett meg, hogy „túl hevesen” protestált Bogár Gergőnél. „Nem tudom, hány meccses eltiltás vár rám, remélem, kettővel megúszom” – mondta, s hozzátette, hogy korábban sohasem volt még kiállítva.
Nyilatkozott lapunknak Varga Kevin, a DVSC labdarúgója, akit a legutóbbi bajnoki fordulóban reklamálása miatt kiállított a játékvezető.
A középpályás elismerte, hogy nagyot hibázott, és hozzátette, szégyelli magát a történtek miatt. A 23 éves futballista nem akarta megismételni, ami elhangzott, csak annyit jegyzett meg, hogy „túl hevesen” protestált Bogár Gergőnél. „Nem tudom, hány meccses eltiltás vár rám, remélem, kettővel megúszom” – mondta, s hozzátette, hogy korábban sohasem volt még kiállítva.

Riporterünk Kolozsváron járt, ahol ámulattal figyelik a helyi állatorvosok harmadosztályú csapatának futballját: a Sanatatea Cluj a Román Kupában sokadszorra hajtott végre országos bravúrt, ez alkalommal a legjobb tizenhat közé jutásért kiütötte Gheorghe Hagi csapatát, a Viitorult. Az 1986-ban helybeli lódoktorok, baromorvosok és állatgyógyászok által alapított gárda a bajnokságban hagyományosan megelégszik a tisztes helytállással, a kupában azonban két-három évente szinte menetrendszerűen vágtat előre a legjobbak közé.

Elindul az idény a rövid pályás gyorskorcsolyázók számára is. Az olimpiai bajnok Liu Shaoang a Nemzeti Sportnak elmondta, noha náluk már szinte minden a januári, debreceni Európa-bajnokság körül forog, személy szerint azért még elsősorban a világkupa-sorozat első négy állomására koncentrál, hiszen azok időben megelőzik a debreceni kontinensversenyt. Liu Shaoangnak februárban eltört a keze, s a sérülése miatt többet pihenhetett, emiatt ugyanakkor még inkább várja már a rajtot, s van benne jócskán bizonyítási vágy.

A Magyar Labdarúgó-szövetség versenybizottsága hat pont levonással büntette az Ózdi Kohászt, mert a Bozsik-program kötelező rendezvényén az U11-es és U13-as csapat egyaránt harmadik alkalommal nem állt ki. A klub elnöke, Gál László lapunknak elmondta: fellebbeznek. Szerinte helyi ellentétek okozzák a problémát, bosszúvágytól hajtott emberek bujtogatják a szülőket, hogy vigyék el gyerekeiket a Kohásztól. Kijutott a kritikából az önkormányzatnak is. Gál úgy véli, a városvezetőség bűne, hogy nem használható az ózdi stadion. Hajrá, foci! mellékletünkben elolvashatják a többiek véleményét is.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
6 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik