NB I: Hamarabb fel kellett volna függeszteni a bajnokságot – Vitelki

2020.03.24. 09:39
Vitelki Zoltán, a labdarúgó NB I-ben szereplő Debrecen vezetőedzője a klub honlapjának beszélt a koronavírus-járvány következtében kialakult helyzetről.

„Azt mondhatom, egészségügyileg jól érzem magam, mentálisan viszont nem. Itthon vagyok a családommal, próbáljuk betartani azokat az intézkedéseket, melyek segítik mielőbb átvészelni ezt az időszakot. Nagyon rosszul élem meg, hisz mint a játékosoknak, természetesen nekem is a sport töltötte ki a mindennapjaimat. Ettől függetlenül próbálom értékelni az elmúlt heteket, hónapokat, és igyekszem hasznosan eltölteni a napokat. Próbálok építkezni a jövőre, bízom benne, minél hamarabb el tudjuk kezdeni a közös munkát a csapattal” – árulta el Vitelki Zoltán a dvsc.hu-nak, majd áttért az MLSZ határozatára.„Azt mondhatom, egészségügyileg jól érzem magam, mentálisan viszont nem. Itthon vagyok a családommal, próbáljuk betartani azokat az intézkedéseket, melyek segítik mielőbb átvészelni ezt az időszakot. Nagyon rosszul élem meg, hisz mint a játékosoknak, természetesen nekem is a sport töltötte ki a mindennapjaimat. Ettől függetlenül próbálom értékelni az elmúlt heteket, hónapokat, és igyekszem hasznosan eltölteni a napokat. Próbálok építkezni a jövőre, bízom benne, minél hamarabb el tudjuk kezdeni a közös munkát a csapattal” – árulta el Vitelki Zoltán a dvsc.hu-nak, majd áttért az MLSZ határozatára.

„Úgy gondolom, eredménytől függetlenül, hamarabb fel kellett volna függeszteni a bajnokságot. A Zalaegerszeg elleni egy nagyon ingerszegény meccs volt szurkolók nélkül, talán már azt sem kellett volna lejátszanunk. Azon túlmenően, hogy sportemberek vagyunk, sajnáljuk, de jó döntés született. A kényszerpihenőre egyéni programot kaptak a játékosok, erősítő és fizikális feladatokat is kell végezniük otthon. Ezekről természetesen visszajelzést kell küldeniük, tehát ellenőrizve vannak, de nagyon bízom benne, hogy rövid időn belül ismét személyesen tudjuk tovább folytatni a tréningeket.”

AZ NB I ÁLLÁSA
1. Ferencvárosi TC23165244–19+2553
2. Mol Fehérvár FC25155547–23+2450
3. Mezőkövesd Zsóry FC25136637–21+1645
4. Puskás Akadémia FC25109639–31+839
5. Diósgyőri VTK251141035–33+237
6. Budapest Honvéd2597925–32–734
7. Kisvárda25941235–36–131
8. Debreceni VSC24931236–44–830
9. Újpest FC24851131–37–629
10. Paksi FC25841330–42–1228
11. Zalaegerszegi TE FC25771134–37–328
12. Kaposvári Rákóczi FC25312119–57–3810

Legfrissebb hírek

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
Tegnap, 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

Lengyel bajnok, bolgár kupagyőztes kapust igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 12:01

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

NB I: a Honvéd, az MTK, az Újpest és a Vasas is igazolt – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.18. 11:19

Kl: a DVSC-nek szerencséje volt, a Paksnak nem, FTC–Ajax és KÍ–ETO is jöhetne

Európa-konferencialiga
2026.06.17. 14:41

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

Szűcs Tamás a portugál élvonalban folytatja – hivatalos

Légiósok
2026.06.16. 18:01
Ezek is érdekelhetik