Vízválasztó lehet a következő NB I-es idény; Baráth nehéz fél éve

S. T. J.S. T. J.
2020.07.22. 00:17
A Nemzeti Sport szerdai számából ajánljuk.

Az OTP Bank Liga a 2015-ös átszervezés óta – ekkor csökkentették tizenhatról tizenkettőre az élvonalbeli csapatok létszámát – még egyszer sem fordult elő, hogy csak három külföldi vezetőedző ül a kispadon, míg kilenc együttesnél magyar szakember irányítja a felkészülést. Márpedig a 2020–2021-es idénynek így fut neki a mezőny. A következő bajnokság tehát vízválasztó lehet, elvégre amíg korábban a hazai trénerek többször nehezményezték – olykor joggal –, hogy a klubvezetők jobbára külföldi edzők kezébe adják az irányítást, most lehetőséget kaptak arra, hogy bizonyítsanak.
Az OTP Bank Liga a 2015-ös átszervezés óta – ekkor csökkentették tizenhatról tizenkettőre az élvonalbeli csapatok létszámát – még egyszer sem fordult elő, hogy csak három külföldi vezetőedző ül a kispadon, míg kilenc együttesnél magyar szakember irányítja a felkészülést. Márpedig a 2020–2021-es idénynek így fut neki a mezőny. A következő bajnokság tehát vízválasztó lehet, elvégre amíg korábban a hazai trénerek többször nehezményezték – olykor joggal –, hogy a klubvezetők jobbára külföldi edzők kezébe adják az irányítást, most lehetőséget kaptak arra, hogy bizonyítsanak.

A Sporting Kansas Citynél töltött másfél év után a minap hazatért, majd korábbi csapatához, a Bp. Honvédhoz egy plusz egy évre aláírt Baráth Botond. A 11-szeres válogatott védő lapunknak elmondta, az elmúlt fél évet roppant nehezen élte meg. A koronavírus-járvány miatt egyedül volt, egyedül edzett, közben pedig rettentően hiányzott neki a futball és a család. Annak idején Urbányi Istvánnak is köszönhette, hogy Amerikába szerződött, nevezett néhány hónapja a Honvéd sportigazgatója lett, s most is vele egyeztetett őszintén a helyzetéről.

Két légiós szerződtetését is bejelentette immár a Szolnoki Olajbányász, amelynek kerete ezzel szinte teljesen összeállt. A nyolcszoros magyar bajnok klubnál a márciusi kényszerű leállás után néhány héttel eldőlt, hogy a 2019–2020-as idény közben Dragan Alekszics helyét átvevő Gasper Potocnik marad az edző. A szlovén szakember szerződéshosszabbítása után nem sokkal kiderült, hogy az előző két idényben Pécsen remeklő Pongó Máté és az Oroszlányból hazatérő Zsíros Péter az Olajnál folytatja. Hogy kik írtak még alá, kiderül cikkünkből.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
9 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik